FED: 12% Amerykanów używało kryptowalut w 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

FED: 12% Amerykanów używało kryptowalut w 2021 roku

Anna Sutowicz
USA przejmują 50 000 bitcoinów związanych z rynkiem Silk Road

Nowy raport Rezerwy Federalnej wskazuje, że 12% dorosłej populacji USA używało lub trzymało kryptowaluty w 2021 roku.


Kryptowaluty stały się ważnym tematem dla amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed). Po raz pierwszy zostały one uwzględniane w jednym z jej badań. 23 maja Fed opublikowała ankietę zatytułowaną „Dobrostan gospodarczy amerykańskich gospodarstw domowych w 2021”.

Wiele wskazuje na to, że amerykańscy inwestorzy i konsumenci powoli przyzwyczajają się do kryptowalut. W nowym raporcie Rezerwy Federalnej stwierdzono, że ​​ponad jedna dziesiąta dorosłej populacji Amerykanów zainwestowała w krypto lub korzystała z nich w czasie ubiegłorocznej hossy.

Raport wskazuje, że ​​12% dorosłych Amerykanów zainwestowało w kryptowaluty w 2021 r., natomiast 3% używało kryptowalut do przelewów pieniężnych. Inwestorzy to zazwyczaj osoby o wysokich dochodach, które posiadły dostęp do tradycyjnych usług bankowych. Natomiast osoby używające kryptowalut do celów transakcyjnych to osoby posiadające zwykle niższe dochody i czasami nie posiadające dostępu do kart kredytowych i rachunków bankowych. 46% Amerykanów, którzy kupili kryptowaluty wyłącznie w celach inwestycyjnych zarobiło roczną pensję w wysokości 100 tysięcy USD, jedynie 29% z nich zarobiło mniej niż 50 tysięcy USD.

Od dawna pojawiają się poglądy, że kryptowaluty zapewniają populacjom nieposiadającym bankowości stosunkowo łatwy dostęp do złożonych systemów płatności. Raport Fed może poprzeć to twierdzenie nawet w krajach o rozwiniętym sektorze bankowym, takich jak USA.

Jaki był cel ankiety?

Ankieta została przeprowadzona w okresie od października do listopada 2021 roku, wśród 11 tysięcy dorosłych Amerykanów. Jej celem było poznanie ich sytuacji ekonomicznej i rodzaju inwestycji, w które się angażowali. Amerykańska Rezerwa Federalna odkryła, że popularność kryptowalut w USA rośnie i coraz więcej osób chce inwestować w kryptowaluty, zanim faktycznie wykorzysta je jako środek płatniczy lub substytut pieniędzy.

USA przejmują 50 000 bitcoinów związanych z rynkiem Silk Road
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.