FED: 12% Amerykanów używało kryptowalut w 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

FED: 12% Amerykanów używało kryptowalut w 2021 roku

Anna Sutowicz
13% Amerykanów nieposiadających rachunku bankowego używało kryptowalut do płatności i przelewów

Nowy raport Rezerwy Federalnej wskazuje, że 12% dorosłej populacji USA używało lub trzymało kryptowaluty w 2021 roku.


Kryptowaluty stały się ważnym tematem dla amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed). Po raz pierwszy zostały one uwzględniane w jednym z jej badań. 23 maja Fed opublikowała ankietę zatytułowaną „Dobrostan gospodarczy amerykańskich gospodarstw domowych w 2021”.

Wiele wskazuje na to, że amerykańscy inwestorzy i konsumenci powoli przyzwyczajają się do kryptowalut. W nowym raporcie Rezerwy Federalnej stwierdzono, że ​​ponad jedna dziesiąta dorosłej populacji Amerykanów zainwestowała w krypto lub korzystała z nich w czasie ubiegłorocznej hossy.

Raport wskazuje, że ​​12% dorosłych Amerykanów zainwestowało w kryptowaluty w 2021 r., natomiast 3% używało kryptowalut do przelewów pieniężnych. Inwestorzy to zazwyczaj osoby o wysokich dochodach, które posiadły dostęp do tradycyjnych usług bankowych. Natomiast osoby używające kryptowalut do celów transakcyjnych to osoby posiadające zwykle niższe dochody i czasami nie posiadające dostępu do kart kredytowych i rachunków bankowych. 46% Amerykanów, którzy kupili kryptowaluty wyłącznie w celach inwestycyjnych zarobiło roczną pensję w wysokości 100 tysięcy USD, jedynie 29% z nich zarobiło mniej niż 50 tysięcy USD.

Od dawna pojawiają się poglądy, że kryptowaluty zapewniają populacjom nieposiadającym bankowości stosunkowo łatwy dostęp do złożonych systemów płatności. Raport Fed może poprzeć to twierdzenie nawet w krajach o rozwiniętym sektorze bankowym, takich jak USA.

Jaki był cel ankiety?

Ankieta została przeprowadzona w okresie od października do listopada 2021 roku, wśród 11 tysięcy dorosłych Amerykanów. Jej celem było poznanie ich sytuacji ekonomicznej i rodzaju inwestycji, w które się angażowali. Amerykańska Rezerwa Federalna odkryła, że popularność kryptowalut w USA rośnie i coraz więcej osób chce inwestować w kryptowaluty, zanim faktycznie wykorzysta je jako środek płatniczy lub substytut pieniędzy.

13% Amerykanów nieposiadających rachunku bankowego używało kryptowalut do płatności i przelewów
reklama
reklama