FCA proponuje uznanie kryptowaluty za inwestycje wysokiego ryzyka | Wiadomości | CrypS.

FCA proponuje uznanie kryptowaluty za inwestycje wysokiego ryzyka

Mariusz Przepiórka
brytyjskie fca radzi klientom wypłacić środki przed 10 stycznia jeśli ich firma nie jest zarejestrowana

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) zaproponował zaostrzenie zasad dotyczących sposobu reklamowania inwestycji wysokiego ryzyka, takich jak aktywa cyfrowe. Organ nadzoru stwierdził, że firmy nie powinny mieć możliwości promowania kryptowalut wśród osób, którym brakuje wiedzy i doświadczenia finansowego.

FCA i rząd Wielkiej Brytanii nie zaliczają się do instytucji zbyt przyjaznych kryptowalutom, ponieważ od jakiegoś czasu próbują ograniczyć dostęp ogółu społeczeństwa do przestrzeni aktywów cyfrowych. Wczoraj kanclerz skarbu Rishi Sunak zaproponował ustawę, zgodnie z którą reklamy kryptowalut będą musiały spełniać podobne standardy do innych instrumentów finansowych, takich jak akcje i udziały. Promowanie aktywów cyfrowych będzie dozwolone tylko wtedy, gdy szczegóły inwestycji będą jasne i nie będą wprowadzać w błąd.

FCA chce zmienić zasady reklamowania aktywów cyfrowych

W komunikacie z 19 stycznia FCA ogłosiła, że jest skłonna wzmocnić te zasady. Organ uważa, że tylko osoby z wystarczającą wiedzą i doświadczeniem finansowym powinny wchodzić na rynek aktywów cyfrowych. Zdaniem FCA, handel bitcoinem „może nieść ze sobą nowe ryzyko szkód dla konsumentów i rynków, dlatego proponujemy objęcie kryptowalut zasadami, które dotyczą innych inwestycji wysokiego ryzyka”.

W przeciwieństwie do poprzednich ostrych opinii o kryptowalutach, tym razem FCA dostrzegła niektóre z ich zalet. Organ zauważył, że branża aktywów cyfrowych szybko się rozwija, a do ekosystemu weszły miliony brytyjskich inwestorów.

Duża popularność kryptowalut w Wielkiej Brytanii

Pomimo obowiązywania bardzo surowych regulacji w odniesieniu do kryptowalut, aktywa cyfrowe są bardzo atrakcyjnym instrumentem inwestycyjnym dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku FCA ujawniła, że 78% mieszkańców słyszało o bitcoinie lub niektórych kryptowalutach, a ponad 2 miliony osób posiada takie aktywa.

Niewiele później giełda Coinbase opublikowała wyniki badania, które potwierdziło, że ponad 50% ankietowanych dorosłych Brytyjczyków jest „bardzo zainteresowanych” zaciągnięciem pożyczki z wykorzystaniem zasobów aktywów cyfrowych jako gwarancji. Jednocześnie 39% stwierdziło, że chce używać kryptowalut do przesyłania pieniędzy za granicę i otrzymywania środków od krewnych, którzy nie mieszkają w Wielkiej Brytanii.

brytyjskie fca radzi klientom wypłacić środki przed 10 stycznia jeśli ich firma nie jest zarejestrowanareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.