FBI ostrzega przed scamami wykorzystującymi bitomaty | Wiadomości | CrypS.

FBI ostrzega przed scamami wykorzystującymi bitomaty

Redakcja
fbi kryptowaluty

FBI wydało ostrzeżenie przed scamami, które do płatności wykorzystują bitomaty i kody QR. Biuro napisało w publicznym komunikacie:

FBI zaobserwowało wzrost oszustów kierujących ofiary do korzystania z fizycznych bitomatów i cyfrowych kodów QR w celu sfinalizowania transakcji.

Według FBI, schematy te obejmują podszywanie się pod znane firmy/osobistości, schematy romansowe oraz loterie. Niezależnie jednak od rodzaju, metody korzystania z bitomatów i kodów QR są podobne.

Anatomia oszustwa

Jak twierdzi biuro, oszust często żąda zapłaty od ofiary, którą kieruje do krypo bitomatu. Wcześniej wysyła jej też kod QR powiązany z własnym portfelem.

“Zdecentralizowana natura kryptowaluty stwarza wyzwania, które utrudniają jej odzyskanie” – stwierdziło FBI, dodając, że gdy ofiara dokona płatności, oszust “natychmiast jest właścicielem kryptowaluty i często natychmiast przekazuje środki na konto za granicą”.

To, oczywiście, różni się od tradycyjnego przelewu, gdzie płatności zajmują dzień lub dwa, zanim zostaną rozliczone. “Może to również utrudnić odzyskanie środków przez organy ścigania i spowodować, że wiele ofiar poniesie straty finansowe”.

Wskazówki, jak się chronić

FBI podzieliło się wskazówkami, jak chronić się przed tego typu scamami. Powtarzają one niektóre z najstarszych porad, jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansowe. Biuro zaleca, aby nie wysyłać płatności do osób, z którymi rozmawiało się tylko online i nie odpowiadać na połączenia z nieznanych numerów telefonów.

Ponadto agencja federalna radzi ludziom, aby nie korzystali z bitomatów, które reklamują się jako anonimowe.

Te bitomaty mogą być niezgodne z amerykańskimi przepisami federalnymi i mogą ułatwiać pranie pieniędzy.

fbi kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.