FBI ostrzega przed krypto oszustwami na LinkedIn | Wiadomości | CrypS.

FBI ostrzega przed krypto oszustwami na LinkedIn

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
LINKEDIN

Krypto oszuści stanowią “ogromne zagrożenie” dla bezpieczeństwa użytkowników LinkedIn. Tak stwierdził w piątek agent specjalny FBI Sean Ragan.


W wywiadzie dla CNBC, Ragan powiedział, że jego zdaniem LinkedIn ma problem, jeśli chodzi o oszustwa inwestycyjne.

Ten rodzaj oszustw jest poważny. Jest wiele potencjalnych ofiar, a także wiele przeszłych i obecnych ofiar. Ciągle myślą o różnych sposobach, aby wykorzystać ludzi i firmy. Spędzają czas na odrabianiu pracy domowej, określaniu swoich celów i strategii oraz narzędzi i taktyk, których używają.

Sieć społecznościowa należąca do Microsoftu twierdzi, że ma 830 milionów użytkowników w ponad 200 krajach.

Jak twierdzi Regan, FBI zaobserwowało wzrost liczby oszustw związanych z inwestycjami. Federalna Komisja Handlu poinformowała, że amerykańscy traderzy kryptowalutowi stracili 575 milionów dolarów z powodu oszustw inwestycyjnych w okresie od stycznia 2021 r. do marca 2022 r.

LinkedIn kładzie nacisk na wiadomości i relacje biznesowe, co może stwarzać fałszywe poczucie bezpieczeństwa. W raporcie CNBC zauważono, że fałszywe profile często podają się za powiązane z legalnymi i odnoszącymi sukcesy firmami lub reprezentują osoby o “duchu przedsiębiorczości”.

Dyrektor ds. zaufania, prywatności i sprawiedliwości w LinkedIn Oscar Rodriguez przyznał, że na jego platformie rośnie liczba oszustów. W czwartkowym wpisie na blogu napisał on:

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zaobserwowaliśmy wzrost liczby oszustw w całym internecie, w tym także na LinkedIn.

Firma poinformowała, że ma doświadczenie w proaktywnym usuwaniu podejrzanych treści i kont, co do których ma podejrzenia, że mogą prowadzić do oszustwa. Zgodnie z ostatnim raportem przejrzystości, w 2021 r. LinkedIn usunął ponad 136 milionów przypadków spamu i scamowych treści na swojej platformie. W ubiegłym roku usunięto również ponad 31,6 miliona fałszywych kont.

Rodriguez powiedział CNBC, że chciałby, aby w przyszłości wprowadzono więcej “proaktywnej edukacji” na temat ryzyka związanego z korzystaniem z LinkedIn.

LINKEDINreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.