FBI aresztowało 26 Izraelczyków podejrzanych o udział w krypto scamach | Wiadomości | CrypS.

FBI aresztowało 26 Izraelczyków podejrzanych o udział w krypto scamach

Zerelik Maciej
fbi kryptowaluty

Federalne Biuro Śledcze nawiązało współpracę z izraelską policją i wspólnie aresztowali 26 osób, którym zarzuca się popełnienie przestępstw związanych z obrotem cyfrowymi walutami. Operacja miała miejsce w Tel Awiwie, ale dotyczyła ofiar zamieszkałych za granicą.

Według lokalnego raportu, FBI i jednostka ds. oszustw izraelskiej policji w okręgu Tel Awiwu przeprowadziły śledztwo w sprawie przestępców, którzy wyłudzili od ofiar dziesiątki milionów szekli. W ostatniej wspólnej operacji, obie jednostki aresztowały 26 osób podejrzanych o udział w przestępstwach prania brudnych pieniędzy związanych z handlem na rynku forex.

Lokalni urzędnicy poinformowali o otrzymaniu raportu z USA, według którego grupa Izraelczyków oszukała dziesiątki osób w systemie inwestycyjnym wykorzystującym kryptowaluty. Zamiast dostarczać obiecane usługi, przestępcy ukradli ofiarom miliony dolarów.

Po przeprowadzeniu dochodzenia władze zatrzymały oszustów. Zajęły też cyfrowe nośniki danych i komputery jako dowód w śledztwie.

Zgodnie z komunikatem, wszyscy aresztowani są mieszkańcami centralnego Izraela. Urzędnicy nie ujawnili ich nazwisk ani firmy, dla której pracują. Poinformowali jednak, że proces rozpocznie się od dwóch podejrzanych, mężczyzn w wieku około 30 lat, którzy pojawią się w sądzie magistrackim w Tel Awiwie w tym tygodniu. Z kolei ofiarami oszustwa są Amerykanie.

W raporcie dodano, że oprócz aresztowań w Izraelu, lokalne organy ścigania przeprowadziły ostatnio podobne operacje w innych krajach na całym świecie.

fbi kryptowaluty
reklama
reklama