Facebook uruchomi pilotażową emisję Diem w 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Facebook uruchomi pilotażową emisję Diem w 2021 roku

Mariusz Przepiórka
Facebook uruchomi pilotażową emisję Diem w 2021 roku

Facebook i jego partnerzy w projekcie cyfrowej waluty zamierzają pilotażowo wyemitować niewielką ilość Diem, wcześniej znaną jako Libra, jeszcze w tym roku. Taką informację podał portal CNBC. Anonimowe źródło portalu wskazuje, że stablecoin zostanie uruchomiony w ograniczonej formie i będzie tylko powiązany z USD.

Stowarzyszenie Diem nie wydało jeszcze żadnego oficjalnego oświadczenia, jednak oczekuje się, że pilotaż będzie prowadzony na małą skalę, a konsorcjum skupi się głównie na transakcjach między klientami indywidualnymi.

Nie są to pierwsze przecieki na temat uruchomienia Diem. Wcześniejsze doniesienia medialne przewidywały, że debiut kryptowaluty Facebooka nastąpi w styczniu 2021 roku. Facebook po raz pierwszy ujawnił swój projekt cyfrowej waluty w połowie 2019 roku i utworzył stowarzyszenie, w którym znalazły się wielkie marki z branży technologii i płatności. Facebook ma ponad 2,8 miliarda użytkowników na całym świecie i jest właścicielem trzech czołowych platform społecznościowych: Facebook, Messenger i Instagram.

Projekt Facebooka wywołał zaniepokojenie regulatorów

Posunięcie to zaalarmowało światowych regulatorów, którzy uznali działania giganta za zagrożenie dla istniejącego systemu monetarnego. Wielu partnerów i członków stowarzyszenia, w tym Visa, Mastercard, Paypal, Stripe i kilku innych, zrezygnowało z dalszego firmowania projektu, aby uniknąć negatywnych relacji z organami nadzoru. Reakcja na kryptowalutę Facebooka zmusiła nawet konsorcjum do wprowadzenia zmian w pierwotnie proponowanej walucie cyfrowej, a także do zmiany nazwy projektu z Libra na Diem.

Wcześniej pracownicy Diem wskazywali, że projekt posuwa się do przodu w szybkim tempie, pomimo komplikacji prawnych. Główny ekonomista Diem Christian Catalini w rozmowie z CNBC przyznał, że relacje z regulatorami poprawiły się po przyjęciu etapowego podejścia do realizacji projektu. Podkreślił, że organizacja będzie stopniowo wprowadzać różne funkcjonalności i możliwości zastosowania w różnych obszarach. Po uzyskaniu zielonego światła Facebook chce rozpocząć testy waluty z niewielką liczbą użytkowników.

Facebook uruchomi pilotażową emisję Diem w 2021 rokureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.