Facebook podpisuje umowę z 21 członkami Libry | Wiadomości | CrypS.

Facebook podpisuje umowę z 21 członkami Libry

Mariusz Przepiórka
libra i partnerzy

Facebook oficjalnie podpisał umowę z 21 członkami organizacji Libra Association, której zadaniem jest wprowadzenie na rynek stablecoina Facebooka pod nazwą Libra. Formalny dokument nie jest wiążący i w każdej chwili pozwala stronom na porzucenie projektu, jednak ma stanowić sygnał świadczący o ich zaangażowaniu w tworzenie nowej cyfrowej waluty.

Umowa daje istniejącym członkom prawo jednego głosu w sprawach istotnych z punktu widzenia zarządzania organizacją. Ponadto na jej podstawie sformułowano pięcioosobowy zarząd, w skład którego wchodzą szef Calibry (oddziału Facebooka zajmującego się krypto walutami) David Marcus oraz przedstawiciele Kiva Microfunds, PayU, Xapo Holdings i Andreessen Horovitz.

W ostatnim czasie projekt opuściło 7 podmiotów. Pierwszym był PayPal, a wśród kolejnych „dezerterów” znalazły się m.in. Visa, Mastercard, eBay i Stripe. Gigant społecznościowy informuje jednak, że zainteresowanie projektem i chęć dołączenia do Libra Association wyraziło 1500 organizacji, z których 180 spełnia wstępne kryteria członkostwa. Zgodnie z zapowiedziami kryptowaluta Libra powinna trafić do obrotu w połowie 2020 roku.

libra i partnerzy
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.