Facebook podpisuje umowę z 21 członkami Libry | Wiadomości | CrypS.

Facebook podpisuje umowę z 21 członkami Libry

Mariusz Przepiórka
libra i partnerzy

Facebook oficjalnie podpisał umowę z 21 członkami organizacji Libra Association, której zadaniem jest wprowadzenie na rynek stablecoina Facebooka pod nazwą Libra. Formalny dokument nie jest wiążący i w każdej chwili pozwala stronom na porzucenie projektu, jednak ma stanowić sygnał świadczący o ich zaangażowaniu w tworzenie nowej cyfrowej waluty.

Umowa daje istniejącym członkom prawo jednego głosu w sprawach istotnych z punktu widzenia zarządzania organizacją. Ponadto na jej podstawie sformułowano pięcioosobowy zarząd, w skład którego wchodzą szef Calibry (oddziału Facebooka zajmującego się krypto walutami) David Marcus oraz przedstawiciele Kiva Microfunds, PayU, Xapo Holdings i Andreessen Horovitz.

W ostatnim czasie projekt opuściło 7 podmiotów. Pierwszym był PayPal, a wśród kolejnych „dezerterów” znalazły się m.in. Visa, Mastercard, eBay i Stripe. Gigant społecznościowy informuje jednak, że zainteresowanie projektem i chęć dołączenia do Libra Association wyraziło 1500 organizacji, z których 180 spełnia wstępne kryteria członkostwa. Zgodnie z zapowiedziami kryptowaluta Libra powinna trafić do obrotu w połowie 2020 roku.

libra i partnerzy
reklama
reklama