Fabian Vogelsteller podważa udział Charlesa Hoskinsona w tworzeniu Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Fabian Vogelsteller podważa udział Charlesa Hoskinsona w tworzeniu Ethereum

Redaktor: Michał Misiura
charles hoskinson

Kluczowy członek Fundacji Ethereum – Fabian Vogelsteller podważył udział założyciela Cardano w tworzeniu blockchaina Ethereum.


Wszystko zaczęło się od tweeta @luksogood, w którym stwierdzono, że wszystkie główne postacie z branży krypto zaangażowane w tworzenie sieci Ethereum stworzyły własne blockchainy. Wymienił on w swoim poście Vitalika Buterina, założyciela Cardano Charlesa Hoskinsona, twórcę Polkadot Gavina Wooda i dewelopera Ethereum Fabiana Vogelstellera.

Ten ostatni nie zgodził się jednak z twierdzeniami użytkownika, mówiąc, że lepiej byłoby usunąć Hoskinsona z listy.

Trochę podrasowane: Vitalik Buterin jest założycielem Ethereum, więc się nie liczy. Z drugiej strony Hoskinson nigdy nim nie był. Z tego, co wiem, nie stworzył niczego dla Ethereum. Po prostu zdarzyło mu się być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

Odpowiedź Hoskinsona

Oświadczenie wywołało negatywną reakcję społeczności. Vogelsteller wyjaśnił więc, że w żaden sposób nie chciał nikogo obrazić, a jedynie opierał się na “czystych faktach”. Zapewnił, że protokół Lukso w ciągu najbliższych dwóch lat będzie mógł być porównywalny z blockchainami Polkadot i Cardano. Charles Hoskinson odpowiedział sarkastycznie:

Dziękuję, Fabian. Cieszę się, że znam Twoją opinię na temat mojego wkładu w Ethereum. Domyślam się, że Szwajcaria po prostu zmaterializowała się z eteru. Biorąc pod uwagę moją głęboką niekompetencję, chętnie poznałbym ludzi stojących za Cardano.

Wielu graczy z branży nie pochwala tego rodzaju kontrowersji i niezgody. Przykładowo, Changpeng Zhao uważa, że projekty krypto muszą współpracować, aby złagodzić skutki negatywnych wydarzeń i wspólnie odpierać ataki regulacyjne.

charles hoskinsonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.