Exxon planuje wykorzystać nadmiar gazu ziemnego do wydobywania Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Exxon planuje wykorzystać nadmiar gazu ziemnego do wydobywania Bitcoina

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin wypalanie gazu

Exxon Mobil – wielka międzynarodowa korporacja naftowo-gazowa – rozważa wykorzystanie wydobycia Bitcoinów do osiągnięcia jeszcze większych zysków z nadwyżek produkcji ropy. Firma wykorzystuje już w tym celu 18 milionów stóp sześciennych gazu miesięcznie.

Jak donosi Bloomberg, Exxon obecnie spala nadmiar gazu ziemnego z szybów naftowych w Północnej Dakocie. W przeciwnym razie zostałby on zmarnowany z powodu braku rurociągów. W ramach umowy z Crusoe Energy Systems firma pobiera gaz z szybu w basenie łupkowym Bakken, by zasilać na miejscu kopalnie Bitcoinów.

Projekt ruszył w styczniu 2021 roku i został rozszerzony w lipcu tego samego roku. Teraz największy amerykański producent ropy planuje ekspansję na Alaskę, do Nigerii, Argentyny, Gujany i Niemiec. Rzeczniczka Exxon Sarah Nordin miała powiedzieć

Stale oceniamy pojawiające się technologie mające na celu zmniejszenie ilości spalania w naszych zakładach.

Odmówiła jednak komentarza na temat plotek dotyczących projektu pilotażowego.

Wydobywanie Bitcoinów rozrosło się do rozmiarów całej branży. Proces ten opiera się o mechanizm konsensusu proof of work (PoW) Bitcoina. PoW wymaga, by użytkownicy rywalizowali w rozwiązywaniu bardzo trudnych problemów matematycznych, poświęcając na to ogromną ilość energii obliczeniowej. Ten, kto pierwszy rozwiąże problem, wygrywa nagrodę dołączoną do kolejnego bloku Bitcoina – w tej chwili jest to 6,25 BTC.

Branża mingowa pomogła stworzyć zyskowne możliwości użycia niewykorzystanych zasobów energii, które w przeciwnym razie nie znalazłyby popytu – np. szybów naftowych bez wystarczającej infrastruktury rurociągów. Pomaga także zmniejszyć emisję dwutlenku węgla firmom takim jak Exxon. Pozwala im bowiem uniknąć spalania gazu.

Firma spodziewa się spełnić postulat Banku Światowego, by do 2030 roku całkowicie wyeliminować proces wypalania gazu.

bitcoin wypalanie gazureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.