Ethereum uruchomi testnet dla aktualizacji Shanghai-Capella | Wiadomości | CrypS.

Ethereum uruchomi testnet dla aktualizacji Shanghai-Capella

Redakcja
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Zespół Ethereum ogłosił uruchomienie publicznej sieci testowej w celu przetestowania aktualizacji Shanghai-Capella w dniu 7 lutego. Jej główną funkcją jest otwarcie dostępu do wypłat ze stakingu Ethereum, który implementuje EIP-4895.


Według jednego z kluczowych deweloperów, Tima Beiko, zespół usuwa obecnie ostatnie przeszkody techniczne, aby wdrożyć aktualizację. Nowa funkcjonalność będzie testowana w Goerli po uruchomieniu aktualizacji w sieci testowej Sepolia w marcu. Będzie to ostatni test przed wdrożeniem kodu w głównej sieci.

Uruchomienie devnetu

Dla przypomnienia, w listopadzie 2022 roku deweloperzy uruchomili devnet, aby przetestować funkcję wypłaty kryptowalut przez walidatorów z kontraktu depozytowego Ethereum.

Oprócz zespołu Geth, do testów dołączyli deweloperzy z Lodestar, Teku, Lighthouse, Nethermind i Prysm.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.