Elon Musk rozmiawiał z SBFem: Jego "bullshit meter" wyszedł poza skalę | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk rozmiawiał z SBFem: Jego “bullshit meter” wyszedł poza skalę

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoin

Najbogatszy człowiek świata, Elon Musk, wypowiedział się na temat dramatu wokół giełdy FTX. Szef Tesli miał jakiś czas temu rozmawiać z Samem Bankman-Friedem na temat przejęcia Twittera. SBF chciał wówczas zainwestować sporą kwotę w akwizycję. Musk twierdzi jednak, że nie wierzył w słowa ex-miliardera.


Elon Musk zabiera głos

Podczas rozmowy na Twitterze Space, Musk powiedział około 60 000 słuchaczy, że pierwotnie nigdy nie słyszał o SBF. Jednak kiedy w pewnym momencie z nim rozmawiał, od razu zapaliły mu się czerwone lampki w głowie.

SBF było podobno zainteresowany finansowym wsparciem Elona Muska w przejęciu Twittera. Kwota, którą SBF był skłonny zainwestować nie była mała. Elon Musk od razu jednak powziął wątpliwości co do tej propozycji. Według niego SBF wcale nie dysponował taką kwotą jaką oferował:

Szczerze mówiąc, nigdy o nim nie słyszałem. […] Ale potem wiele osób mówiło mi, że ma, wiesz, ogromne sumy pieniędzy, które chce zainwestować w transakcję z Twitterem. I rozmawiałem z nim przez jakieś pół godziny. I wiem, że mój ‘bullshit meter’ był rozgrzany do czerwoności. Ten facet mówi bzdury – takie było moje wrażenie.

SBF nie był wiarygodny

Musk dodał, że wizerunek SBF jest faktycznie bardzo pozytywny. Wiele czołowych osób z branży chwaliło SBF za uczciwość. Jednak Musk trzymał się swojego początkowego wrażenia o nim, a to wrażenie nie było pozytywne.

Wtedy wszyscy, w tym wielkie banki inwestycyjne – wszyscy mówili o nim, jakby chodził po wodzie i miał zillion dolarów. I to nie było moje wrażenie. […] Facet jest po prostu – coś jest nie tak, a on nie ma kapitału i nie da rady. Takie były moje przewidywania.

Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.