Eksperci z JPMorgan przewidują dalsze spadki bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Eksperci z JPMorgan przewidują dalsze spadki bitcoina

Konrad Juszczyk
Strateg JPMorgan ostrzega przed osłabieniem Bitcoina

Według jednego z największych holdingów finansowych na świecie instytucje nie mają apetytu na bitcoina na tym poziomie cenowym, przez co bank spodziewa się dalszych spadków w średnim okresie.

Predykcje od JPMorgan

Ze względu na fakt, iż cena bitcoina (BTC) nie zdołała pozostać powyżej poziomu 35 000 USD, JPMorgan spodziewa się ogólnego niedźwiedziego ruchu poniżej tego poziomu cenowego aktywa. Bank inwestycyjny szczegółowo przedstawił swoje uzasadnienie, wysyłając informację do inwestorów w środę.

Według giganta finansowego odpowiednia cena bitcoina moża być gdzieś w przedziale od 23 000 do 35 000 USD w średnim okresie czasowym. Jednym z głównych argumentów banku jest brak zainteresowania kupowaniem dołka przez instytucje. Tylko nieliczni giganci kupują dip jak np. MicroStrategy, jednak po katastrofie kryptowalut z 19 maja, fundusze kryptograficzne nadal krwawią.

Inne powody

Według J.P. Morgan Chase kolejnym ważnym czynnikiem uniemożliwiającym hossę jest zbliżający się koniec sześciomiesięcznego okresu blokady dla funduszu Grayscale Bitcoin Trust, który odnotował napływ prawie 4 miliardów dolarów w grudniu i styczniu. 19 lipca będzie najbardziej znaczącym dniem odblokowania środków, ponieważ Grayscale uwolni 16 000 BTC o wartości około 627 milionów dolarów, z których część na pewno zostanie sprzedana.

Pomimo pewnej poprawy, nasze sygnały pozostają ogólnie niedźwiedzie. – podsumował JP Morgan.

Wartość bitcoina spadła o około 50% od szczytu w połowie kwietnia, z czego wiele osób przypisywało część tego spadku chińskim represjom na wydobycie kryptowalut. Jednak JPM postrzega ostatnie wydarzenia z Chin jako pozytywne dla bitcoina w dłuższej perspektywie. Bank uważa niedawny spadek ceny BTC bardziej jako kontynuację słabych przepływów i dynamiki cen, niż przypisanie go do chińskich restrykcji górnictwa kryptograficznego.

Rozprawę z operacjami wydobywczymi w Chinach należy uznać za pozytywny wpływ na bitcoina w perspektywie średnioterminowej, ponieważ przyspiesza ono odejście Chin od wysokiego udziału w bitcoinach, zmniejszając koncentrację. – powiedział JP Morgan w notatce do inwestorów.

Strateg JPMorgan ostrzega przed osłabieniem Bitcoinareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.