Dyrektor Tether: Fundusze hedgingowe shortowały USDT | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor Tether: Fundusze hedgingowe shortowały USDT

Mariusz Przepiórka
tether short

Paolo Ardoino, dyrektor ds. technicznych Tether, potwierdził, że fundusze hedgingowe próbowały dokonać krótkiej sprzedaży stablecoina USDT. Ardoino napisał 27 czerwca, że jest „otwarty na próby shortowania Tether (USDT) przez niektóre fundusze hedgingowe”.

Wyjaśnił, że fundusze hedgingowe próbowały osiągnąć swój cel poprzez wykorzystanie kontraktów bezterminowych, krótką sprzedaż na rynkach spot oraz poprzez tworzenie nierównowagi w pulach DeFi. Ardoino twierdzi, że gdyby te działania zakończyły się sukcesem, fundusze hedgingowe wywołałyby presję o wartości miliardów dolarów, zanim odkupiłyby USDT po znacznie niższej cenie.

Po nieskutecznej próbie destabilizacji Tethera Ardoino stwierdził, że shortujące podmioty będą musiały odkupić pożyczony Tether po odpowiedniej cenie, czyli 1,00 USD, albo staną w obliczu bankructwa.

Ardoino argumentował, że kryzys płynności w tym miesiącu pokazuje, że pożyczkodawcy i fundusze hedgingowe „podejmują ryzyko, którego Tether nigdy nawet nie rozważał”. Ardoino nie wymienił żadnych nazw firm, ale w obliczu niewypłacalności z powodu ryzykownych strategii inwestycyjnych stoją m.in. Celsius i Three Arrows Capital. Tether z kolei, według słów Ardoino, z powodzeniem wykupił 16 mld USDT po pełnej wartości w ciągu miesiąca.

Fundusz przyznaje się do shortowania

W ciągu ostatnich miesięcy różne źródła informowały o shortowaniu Tether, jednak Wall Street Journal opublikował dziś wyraźne przyznanie się jednej z firm. Leon Marshall, szef sprzedaży instytucjonalnej w Genesis Global Trading, twierdzi, że tradycyjne fundusze hedgingowe dokonywały krótkiej sprzedaży Tether za pośrednictwem jego spółki. Powiedział, że transakcje te opiewały na „setki milionów” dolarów.

Marshall dodał, że fundusze hedgingowe z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i Europie zazwyczaj szukają okazji do krótkiej sprzedaży Tether, podczas gdy firmy kryptowalutowe z Azji organizują drugą stronę transakcji. Nie jest jasne, dlaczego firmy zdecydowały się na shortowanie stablecoina. Marshall sugeruje, że shortowanie Tethera to sposób na grę przeciwko całej gospodarce i rosnącej inflacji.

tether shortreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.