Dwóch Holendrów zatrzymanych w związku z praniem kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Dwóch Holendrów zatrzymanych w związku z praniem kryptowalut

Mariusz Przepiórka
pranie pieniędzy na giełdach kryptowalut

Holenderska policja podatkowa (FIOD) zatrzymała dwóch obywateli Holandii, pod zarzutem wyprania kryptowalut o wartości wielu milionów EUR. Mężczyźni byli objęci dwoma odrębnymi śledztwami, w których funkcjonariusze zabezpieczyli około 260 000 tokenów kryptowalutowych oraz blisko 3 kg złota. W ręce śledczych wpadły również kryptowalutowe karty kredytowe oraz gotówka.

Jeden z zatrzymanych prawdopodobnie korzystał z nieczynnej już mieszarki kryptowalutowej Bestmixer.io. Aresztowania są efektem współpracy pomiędzy organami podatkowymi Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Kanady i Holandii. Od 2018 roku służby te wymieniają się informacjami i współpracują w ramach grupy J5.

Zdaniem śledczych kolejne aresztowania są możliwe, gdyż grupa J5 wciąż prowadzi postępowania związane ze sprawą betmixer.io. Szef holenderskiej FIOD Hans van der Vlist podkreśla, że współpraca w ramach J5 przebiega doskonale, czego efektem są m.in. ostatnie zatrzymania i konfiskaty.

pranie pieniędzy na giełdach kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.