Dwaj oszuści kryptowalutowi zagrożeni 2 latami więzienia | Wiadomości | CrypS.

Dwaj oszuści kryptowalutowi zagrożeni 2 latami więzienia

Redaktor: Albert Czajkowski
dwóm oszustom podającym się za pracowników giełdy kryptowalut grozi kara więzienia

Dwaj obywatele Kanady zamieszani w bitcoinowe oszustwo otrzymają prawdopodobnie karę 2 lat więzienia. Bracia Jagroop Singh Khatkar i Karanjit Singh Khatkhar w sierpniu tego roku podawali się za agentów giełdy HitBTC i z platformy handlowej wyprowadzili środki o wartości 140 tysięcy USD.

Ich ofiarą była 63-letnia kobieta, która straciła 23 BTC warte w tamtym czasie 140 tys. USD. Amerykańscy prokuratorzy postawili braciom sześć zarzutów oszustwa internetowego oraz pranie pieniędzy. Obaj bracia poszli na ugodę i prokuratura będzie wnioskować o karę 2 lat więzienia, mimo grożących im maksymalnie aż 20 lat pozbawienia wolności.

Wyrok w tej sprawie powinien zapaść 17 marca przyszłego roku. Podczas podpisania ugody obecna była również ofiara oszustów. Kobieta powiedziała, że gdy środki zniknęły z jej konta, zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa. Od razu postanowiła zawiadomić FBI, które namierzyło przestępców.

dwóm oszustom podającym się za pracowników giełdy kryptowalut grozi kara więzieniareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.