Duże instytucje sprzedały od maja BTC za 5,5 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Duże instytucje sprzedały od maja BTC za 5,5 mld USD

Redakcja
bitcoin lightning network i protokół taro

„Duże instrytucje” sprzedały od maja aż 236 237 Bitcoinów (BTC), wartych w chwili pisania tego tekstu 5,452 miliarda dolarów. Monety te zostały upłynnione głównie w wyniku wymuszonej sprzedaży.


Wątek na Twitterze analityka Arcane Research, Vetle Lunde, szczegółowo opisuje, jak i kiedy wielu instytucjonalnych hodlerów BTC zaczęło sprzedawać swoje udziały. Lunde stwierdził, że „wszystko zaczęło się od Do Kwona”.

Luna Foundation Guard (LFG), która kontrolowała fundusze dla projektu Terra, zdumpowała 80 081 BTC, aby chronić peg swojego natywnego stablecoina TerraUSD Classic (USTC) w maju. Niestety bez sukcesu.

Wydaje się, że upadek Terra wywarł presję na niektórych górników, aby pozbyć się udziałów. Lunde szacuje, że górnicy sprzedali 19 056 monet między majem a czerwcem. W niektórych przypadkach, sprzedawali nawet więcej niż wynosiła ich miesięczna produkcja, prawdopodobnie korzystając z rezerw.

Lunde zauważył, że gdy sprzedaż górników osiągnęła szczyt, wówczas Tesla Elona Muska również sprzedała 29 060 BTC do końca II kwartału. W tym samym czasie firma inwestycyjna Three Arrows Capital (3AC) była nadmiernie zadłużona i winna kredytodawcom 18 193 BTC i inne monety o równowartości 22 054 BTC.

Lunde dodał również, że ogromne umorzenie 24 510 BTC miało miejsce w funduszu giełdowym (ETF) Canadian Purpose Bitcoin pod koniec czerwca. To stworzyło „dalszą presję na sprzedaż ognia na rynku.” Ta sprzedaż stanowiła 51% udziałów ETF-u.

Wzrost rynku BTC

Pomimo tego, że rynki kryptowalutowe obserwowały ogromną presję sprzedaży ze strony instytucji w ostatnich miesiącach, rynek pozostaje niezwykle odporny.

Wolumen handlowy pozostał również wyższy niż podczas szczytu hossy z 2017 roku. 17 grudnia 2017 r. dzienny wolumen obrotu Bitcoina osiągnął szczyt cyklu na poziomie 12 mld USD. Z kolei dzienny wolumen w lipcu 2022 r. przekroczył 20 mld USD.

CEO singapurskiego animatora rynku Presto Labs – Yongjin Kim, zgodził się z Lunde, że likwidacje z 3AC i innych spowodowały znaczny spadek cen w czerwcu. Uważa on jednak, że cena BTC powróci do 30 000 USD w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

bitcoin lightning network i protokół taroreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.