Drugi kwartał 2022 roku był najgorszy dla bitcoina od 11 lat | Wiadomości | CrypS.

Drugi kwartał 2022 roku był najgorszy dla bitcoina od 11 lat

Maciej Żerelik
btc

Pierwotna kryptowaluta spadła w okresie od kwietnia do czerwca o 56,2%. Był to najsilniejszy spadek od trzeciego kwartału 2011 roku, kiedy to straty wyniosły 67%. Tak wynika z najnowszych danych od Coinglass.


W tym okresie bitcoin spadł z 45 000 dolarów do 19 884 dolarów. Na rynkach niedźwiedzia w 2014 i 2018 roku kwartalne spadki nie przekraczały odpowiednio 39,7% i 49,7%.

W czerwcu cyfrowe złoto zanotowało największe tempo spadku od września 2011 roku na poziomie 37%.

Negatywny trend na rynku kryptowalut utrzymywał się w drugim kwartale w korelacji z indeksem S&P 500. W pierwszej połowie roku stracił on 20,6 procent, co było jego najgorszym wynikiem od 1962 roku.

Przypomnijmy, że strateg JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglu zakładał koniec delewarowania na rynku kryptowalut.

Z kolei Deutsche Bank przewidywał, że Bitcoin do końca 2022 roku powróci do 28 tys. dolarów.

btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.