DOGE zyskuje 12% po informacjach związanych z Teslą | Wiadomości | CrypS.

DOGE zyskuje 12% po informacjach związanych z Teslą

Mariusz Przepiórka
27% zasobów Dogecoin na jednym adresie

Według doniesień medialnych, produkująca samochody elektryczne Tesla ma testować opcję płatności kryptowalutą dogecoin (DOGE). Zgodnie z raportem opublikowanym przez serwis The Block, większość osób nie może zobaczyć opcji płatności DOGE z powodu jej „ukrytej funkcji”.

Serwis wskazuje jednak, że zaplecze techniczne strony Tesli dla płatności DOGE jest już aktywne. Inżynier ds. oprogramowania, który posługuje się pseudonimem „Tree of Alpha” na Twitterze, powiedział serwisowi The Block, że większość kodu jest już obecna w najnowszych plikach Javascript, których Tesla używa do przetwarzania płatności.

Spółka przygotowuje się do przyjęcia DOGE

W grudniu 2021 roku dyrektor generalny Tesli Elon Musk ogłosił, że firma planuje wprowadzić opcję płatności w DOGE. Po ostatnich testach społeczność DOGE ma nadzieję na oficjalne potwierdzenie tej możliwości przez Muska w najbliższych dniach.

Tesla na swej stronie internetowej ma specjalną sekcję poświęconą kryptowalucie dogecoin, w której wyjaśnia proces zakupu produktów firmy za pomocą DOGE. Spółka wskazuje, że do zakupów w sklepie Tesla przy użyciu dogecoin konieczny jest portfel Dogecoin. Portfel DOGE to urządzenie, platforma, aplikacja i oprogramowanie, które obsługuje przelewy DOGE. – Podczas zamawiania za pomocą DOGE, strona płatności wyświetli „adres” portfela Tesla Dogecoin zarówno w formie kodu alfanumerycznego, jak i kodu QR, aby użytkownik mógł połączyć się ze swoim portfelem DOGE w celu przekazania DOGE – informuje firma.

Wartość DOGE rośnie

Po pojawieniu się plotek o testach, cena dogecoin wzrosła o prawie 12% w ciągu dwóch godzin. W ciągu ostatnich 7 dni wartość kryptowaluty zyskała blisko 25%. Po osiągnięciu rekordowego poziomu ponad 0,70 USD w maju 2021 roku, DOGE znajdował się w trendzie spadkowym. Co więcej, token stanął w obliczu konkurencji ze strony Shiba Inu (SHIB). Z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 25 mld USD DOGE zajmuje obecnie 11 miejsce na liście najbardziej wartościowych walut cyfrowych.

27% zasobów Dogecoin na jednym adresiereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.