Dilerzy kokainy zarobili w darknecie ponad 4,8 miliona dolarów w Bitcoinach | Wiadomości | CrypS.

Dilerzy kokainy zarobili w darknecie ponad 4,8 miliona dolarów w Bitcoinach

Zerelik Maciej
finlandia darknet

Jak donosi Birmingham Live, brytyjski sąd skazał dwóch mężczyzn, którzy zarobili ponad 3,5 miliona funtów (4,87 miliona dolarów) w Bitcoinie, sprzedając w darknecie kokainę z Ameryki Południowej.

Jehanzeb Amar – domniemany przywódca operacji – i Salahydin Warsame sprzedawali kokainę z brytyjskiego miasta Birmingham. Do zakupu narkotyku wykorzystali dwa portale społecznościowe „LetsWork” i „TheOnlyLw”. Kokaina pochodziła z Kolumbii, Peru i Boliwii.

Policja udaremniła operację, znajdując przy tym również heroinę, tysiące tabletek LSD, oraz 30 000 funtów w gotówce.

Dwaj mężczyźni, obaj w wieku 29 lat, przyznali się do zarzutów sprzedaży kokainy, heroiny i LSD. Obaj przyznali się również do nabycia mienia pochodzącego z przestępstwa.

W środę Amar został skazany na 13 lat i sześć miesięcy pozbawienia wolności. Warsame otrzymał krótszy wyrok – 10 lat i sześć miesięcy.

Według prokuratora Michaela Harrisona, policja prowadziła śledztwo w sprawie dwóch darkwebowch stron od lutego 2020 roku.

Amar został aresztowany w Coventry, w miejscu, które było używane do przygotowywania narkotyków do późniejszej sprzedaży. Warsame wpadł we własnym samochodzie. Policja znalazła przy nim kilogram kokainy i 250 gramów heroiny.

finlandia darknet
reklama
reklama