Deweloperzy Optimism wprowadzają rozwiązanie do automatyzacji transakcji | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy Optimism wprowadzają rozwiązanie do automatyzacji transakcji

Redakcja
optimism warstwa 2

Zespół Optimism opracował Drippie. Jest to programowalny system automatyzacji transakcji Ethereum, który wykonuje operacje w odpowiedzi na określone warunki.


Drippie jest zasadniczo natywną wersją Ethereum If This Then That (IFTTT), programowalną usługą Web2, która może łączyć różne wyzwalacze z działaniami.

Według twórców, mechanizm jest w stanie wykonać większość typowych transakcji niezbędnych do funkcjonowania Optimism. Obejmuje to np. utrzymywanie sald na różnych kontach w celu przemieszczania środków pomiędzy warstwą 1 i 2.

drippie optimism
Schemat interakcji konta Drippie z automatycznym utrzymaniem salda. Dane: OP Labs.

Drippie działa na bazie protokołu automatyzacji Gelato. W ten sposób system sam zasila konto potrzebne do opłacenia transakcji.

Mechanizm ten nie tylko upraszcza interakcję Optimism z podstawową siecią Ethereum i innymi łańcuchami, ale także zwiększa bezpieczeństwo. Drippie pozwala na utrzymanie minimalnej ilości środków w operacyjnych gorących portfelach, co zmniejsza potencjalne szkody w przypadku ich naruszenia.

Zespół planuje zintegrować podobne rozwiązania – Chainlink Keepers i OpenZeppelin Defender AutoTasks – jako zapasowe kanały automatyzacji oprócz Gelato. Drippie jest oprogramowaniem open source na licencji MIT.

Przypomnijmy, że zespół Optimism w grudniu otworzył sieć dla wszystkich deweloperów, porzucając koncepcję “whitelist”.

optimism warstwa 2reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.