Deweloper Bitcoin Core proponuje jak zabezpieczyć sieć przed komputerami kwantowymi | Wiadomości | CrypS.

Deweloper Bitcoin Core proponuje jak zabezpieczyć sieć przed komputerami kwantowymi

Zerelik Maciej
37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Programista Bitcoin Core z Nowego Jorku podzielił się swoją opinią na temat wprowadzenia środków bezpieczeństwa do sieci Bitcoina.


W obecnych czasach prawie każda firma technologiczna chce zwiększyć wydajność swojej pracy, aby generować ogromne pieniądze i rozwijać się. Aby to osiągnąć, inżynierowie pracują nad stworzeniem komputera o ogromnej mocy obliczeniowej, znanego jako komputer kwantowy.

Hipotetycznie, komputer kwantowy może tworzyć i sprawdzać miliony do miliardów kombinacji haseł w krótkim czasie. To stanowi duże zagrożenie dla danych przechowywanych online, zabezpieczonych prostymi systemami logowania i haseł.

Według niektórych krypto deweloperów, komputery kwantowe są zagrożeniem dla Bitcoina. Mogłyby bowiem wygenerować olbrzymią liczbę kombinacji kluczy prywatnych, a tym samym pozwolić na zhackowanie portfeli.

Erik Aronesty, podzielił się swoją opinią na temat tego, jak sieć Bitcoin i jej użytkownicy mogą zabezpieczyć się przez komputerami kwantowymi, które co prawda wciąż nie istnieją, ale wkrótce mogą się pojawić.

Według dewelopera, rozwiązaniem jest stworzenie nowych portfeli, które pobierałyby dodatkowe opłaty. Chodzi o to, aby sprawić, że użycie komputera kwantowego stanie się nieopłacalne.

Erik powiedział, że takie propozycje zmian w kodzie Bitcoina trwałyby latami. Jeśli jednak uzyska wsparcie społeczności, to na pewno jest w stanie zrealizować taki pomysł w przyszłości.

37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach
reklama
reklama