Deweloper Bitcoin Core proponuje jak zabezpieczyć sieć przed komputerami kwantowymi | Wiadomości | CrypS.

Deweloper Bitcoin Core proponuje jak zabezpieczyć sieć przed komputerami kwantowymi

Maciej Żerelik
37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Programista Bitcoin Core z Nowego Jorku podzielił się swoją opinią na temat wprowadzenia środków bezpieczeństwa do sieci Bitcoina.


W obecnych czasach prawie każda firma technologiczna chce zwiększyć wydajność swojej pracy, aby generować ogromne pieniądze i rozwijać się. Aby to osiągnąć, inżynierowie pracują nad stworzeniem komputera o ogromnej mocy obliczeniowej, znanego jako komputer kwantowy.

Hipotetycznie, komputer kwantowy może tworzyć i sprawdzać miliony do miliardów kombinacji haseł w krótkim czasie. To stanowi duże zagrożenie dla danych przechowywanych online, zabezpieczonych prostymi systemami logowania i haseł.

Według niektórych krypto deweloperów, komputery kwantowe są zagrożeniem dla Bitcoina. Mogłyby bowiem wygenerować olbrzymią liczbę kombinacji kluczy prywatnych, a tym samym pozwolić na zhackowanie portfeli.

Erik Aronesty, podzielił się swoją opinią na temat tego, jak sieć Bitcoin i jej użytkownicy mogą zabezpieczyć się przez komputerami kwantowymi, które co prawda wciąż nie istnieją, ale wkrótce mogą się pojawić.

Według dewelopera, rozwiązaniem jest stworzenie nowych portfeli, które pobierałyby dodatkowe opłaty. Chodzi o to, aby sprawić, że użycie komputera kwantowego stanie się nieopłacalne.

Erik powiedział, że takie propozycje zmian w kodzie Bitcoina trwałyby latami. Jeśli jednak uzyska wsparcie społeczności, to na pewno jest w stanie zrealizować taki pomysł w przyszłości.

37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.