Departament Skarbu USA uderza w portfele kryptowalut rosyjskich neonazistów | Wiadomości | CrypS.

Departament Skarbu USA uderza w portfele kryptowalut rosyjskich neonazistów

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Bittrex kończy działalność w USA

5 adresów BTC, ETH i USDT zostało objętych sankcjami przez Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) Departamentu Skarbu USA. Prawdopodobnie były związane z neonazistowską siłą militarną Task Force Rusich.


Według Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, Rosja szuka nowych sposobów na przetwarzanie płatności i przeprowadzanie transakcji. OFAC objęło sankcjami adresy walut cyfrowych BTC, ETH i USDT związane z rosyjską wojskową grupą zadaniową. Zdaniem Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych, należały one do Task Force Rusich, tj. grupy sabotażowej i zwiadowczej z neonazistowskimi powiązaniami pod wieloma pseudonimami.

Zakaz transakcji bez zgody OFAC

Agencja zabroni także obywatelom USA lub osobom przebywającym na terenie USA dokonywania wszelkich transakcji związanych z własnością lub udziałami w nieruchomości należącej do wskazanych osób bez wyraźnej zgody OFAC.

W wyniku dzisiejszego działania wszystkie nieruchomości i udziały w nieruchomościach powyższych osób, które znajdują się w USA lub są w posiadaniu lub pod kontrolą osób z USA, są zablokowane i muszą być zgłoszone do OFAC.

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych wyznaczył 22 osoby i 2 podmioty, w tym wiele osób, które zdaniem departamentu rządowego wspierały cele rządu rosyjskiego na Ukrainie, do swojej listy specjalnie wyznaczonych obywateli, skutecznie zakazując osobom i firmom amerykańskim kontaktów z nimi.

Task Force Rusich walczył na Ukrainie

Departament Skarbu twierdzi, że Task Force Rusich walczył u boku wojsk Rosji na Ukrainie, w tym w pobliżu niedawno odzyskanego terytorium. Posiadał również najemników oskarżonych o popełnienie okrucieństw wobec zmarłych i schwytanych żołnierzy ukraińskich w 2015 roku w czasie konfliktu w regionie Donbasu. Zdaniem Departamentu Skarbu, neonazistowska grupa jest odpowiedzialna lub chociaż współwinna działaniom podważającym pokój, bezpieczeństwo, stabilność polityczną oraz integralność terytorialną USA, ich sojuszników lub partnerów na rzecz rosyjskiego rządu.

Janet Yellen Sekretarz skarbu powiedziała, że sankcje zostały nałożone w ramach wysiłków rządu, by w ten sposób pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za jej zbrodnie wojenne, okrucieństwa i agresję, a także odizolować finansowo prezydenta Rosji Władimira Putina i uniemożliwić finansowanie jego wojska.

Bittrex kończy działalność w USAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.