Debiut giełdowy Robinhooda okazał się słaby | Wiadomości | CrypS.

Debiut giełdowy Robinhooda okazał się słaby

Konrad Juszczyk
Debiut giełdowy Robinhooda okazał się słaby

Robinhood Markets, aplikacja do handlu papierami wartościowymi i kryptowalutami o tej samej nazwie, zamknęła pierwszy obrót na Nasdaq 8,37% poniżej ceny IPO, co jest jednym z najgorszych debiutów w USA. IPO wyceniono na dolnym końcu oczekiwanego przedziału 38-42 dolarów, a po rozpoczęciu handlu cena za akcję spadła do 34 dolarów.

IPO Robinhood

Wczoraj miała miejsca pierwsza oferta publiczna (IPO) Robinhood Markets Inc. oferującej aplikację do handlu akcjami firm oraz od niedawna aktywami kryptograficznymi. Cena akcji wskazuje na to, że inwestorzy nie domagali się kupowania akcji Robinhooda tak, jak to zrobili w przypadku innych gorących IPO tego roku. Według Bloomberga jest to najgorszy wynik spośród 51 firm, które pozyskały co najmniej porównywalny kapitał do Robinhooda.

Robinhood ustalił początkową cenę licytacji papierów wartościowych na 38 USD, jednak dzień wczorajszy został zamknięty na poziomie 34,82 USD, a kapitalizacja wyniosła 29 miliardów dolarów. Firma sprzedała 52,4 miliona akcji, które otrzymały ticker HOOD. Propozycja zakładała otrzymanie około 1,89 miliarda dolarów wpływów podczas plasowania i wycenę rynkową około 32 miliardów dolarów. W wywiadzie dla CNBC współzałożyciel Robinhood, Vlad Tenev wezwał, by nie dramatyzować tej sytuacji, gdyż firma dąży do poszerzenia swojej linii produktów, która zapewni wzrost na „dziesięciolecia”.

Budujemy długoterminowy biznes. Powinieneś zignorować te krótkoterminowe wahania. – powiedział

Robinhood szacuje, że jego 18 milionów klientów detalicznych i ponad 80 miliardów dolarów w aktywach klientów w pierwszym kwartale rozrosło się do 22,5 miliona użytkowników i ponad 100 miliardów dolarów w drugim kwartale 2021 roku. Robinhood to obecnie trzeci co do wielkości dom maklerski pod względem liczby finansowanych kont, za Fidelity, Morganem Stanleyem i Charlesem Schwabem.

Debiut giełdowy Robinhooda okazał się słabyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.