Dane nabywców kryptoporfleli na sprzedaż | Wiadomości | CrypS.

Dane nabywców kryptoporfleli na sprzedaż

Marek Lesiuk
hooded hacker

Bazy danych dot. klientów, którzy nabyli portfele sprzętowe do kryptowalut najpopularniejszych producentów – KeepKey’a, Ledgera i Trezora – miały zostać wystawione na sprzedaż.

Dane miały zostać wykradzione przez hakerów w toku ich włamania na forum Ethereum.org. O tym niepokojącym fakcie poinformowała 24 maja bieżącego roku Under the Breach, watchdog i zarazem firma oferująca kompleksowe (oraz, jak sama twierdzi, unikalne) usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, w swoim poście na Twitterze:

 

 

 

Wykradzione bazy mają zawierać imiona, adresy zamieszkania i emailowe oraz numery telefonu. Nie obejmują one natomiast prywatnych kluczy portfeli użytkowników (co zresztą logiczne – gdyby zawierały, należałoby się spodziewać, że przestępcy próbowaliby ten fakt wyzyskać, zamiast od razu sprzedawać dane).

Omawiane bazy danych w formacie SQL zostały wystawione na platformie BnkToTheFuture.com. W sumie mają one mieścić w sobie informacje na temat 14 tys. użytkowników portfeli marki KeepKey, 41,5 tys. użytkowników sprzętu Ledgera i 21,1 tys. użytkowników produktów Trezora.

hooded hacker
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.