Czym jest próbny copy trading (Mock Trading)? Dołącz do konkursu Binance i zawalcz o 30 000 USDT | Wiadomości | CrypS.

Czym jest próbny copy trading (Mock Trading)? Dołącz do konkursu Binance i zawalcz o 30 000 USDT

Filip Dzięciołowski
Binance Copy Trading

Każdy z nas od czegoś zaczynał i przeważnie nasze pierwsze kroki w danej profesji zawsze opierały się na naśladowaniu ruchów kogoś bardziej doświadczonego. Taka sytuacja ma również miejsce w przypadki tradingu. Natomiast dzięki programowi od Binance możemy wygrać dodatkowo atrakcyjne nagrody w największym ze stablecoinów, czyli USDT.


  • Giełda kryptowalut Binance organizuje Festiwal Próbnego Copy Tradingu. Akcja ta trwa do 13 marca br.
  • Jest to inicjatywa, która pozwala przetestować tę strategię inwestycyjną bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka dot. naszych środków,
  • W ramach tej inicjatywy giełda przeznaczy 30 tys. dolarów w stablecoinie USDT na poczet nagród dla uczestników, którzy osiągnął najlepsze wyniki.

Spis treści:


Dlaczego copy trading to świetna lekcja na młodych inwestorów?

Copy trading (znany również jako mirror trading) to popularna metoda stosowana na rynkach finansowych, która pozwala na automatyczne kopiowanie strategii i transakcji innych inwestorów. W przypadku kryptowalut daje nam możliwość śledzenia portfeli i transakcji doświadczonych graczy, którzy osiągają wysokie stopy zwrotu.

Dzięki temu rozwiązaniu osoby, które nie posiadają zbyt dużego doświadczenia w kwestii inwestowania w cyfrowe aktywa, mogą korzystać z wiedzy i umiejętności profesjonalistów, osiągając pasywny dochód na tego typu rynkach (lub w przypadku innych instrumentów finansowych).

Jest to metodologia wyboru transakcji, która zdobyła swoją popularność na rynkach FX/CFD. Strategia ta pozwala inwestorom na kopiowanie i realizację transakcji doświadczonych i odnoszących sukcesy inwestorów, w czasie prawie rzeczywistym, na własnych kontach. Mirror trading był początkowo dostępny tylko dla klientów instytucjonalnych, ale już ponad dekadę temu został udostępniony inwestorom detalicznym. Od momentu powstania na przełomie lat 2000, zainspirował inne podobne strategie, takie jak social trading.

Jak działa copy trading?

Copy trading opiera się na automatycznym kopiowaniu transakcji innych inwestorów. Aby skorzystać z tego rozwiązania, inwestor musi najpierw wybrać tradera, którego strategię chce kopiować. Następnie, na platformie inwestycyjnej, z której korzysta “podłącza” się do portfela wybranego tradera, co pozwala na automatyczne kopiowanie wszystkich jego transakcji.

Można używać różnych filtrów i kryteriów, takich jak: wyniki finansowe, ryzyko, aktywa, czas trwania transakcji itp. Po wybraniu tradera trzeba ustalić kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na kopiowanie jego transakcji. Można również ustawić parametry takie jak: stop loss (maksymalna strata), take profit (maksymalny zysk) lub pause copy (zatrzymanie kopiowania). Po potwierdzeniu operacji nasze konto zacznie automatycznie kopiować wszystkie transakcje wybranego tradera. To samo dotyczy jednak strat.

Gdy trader, którego strategię kopiujemy, otwiera nową pozycję, na naszym koncie zostaje otwarta identyczna transakcja o proporcjonalnej wartości. Jeśli trader zamyka pozycję z zyskiem, my również zamykamy naszą pozycję z zyskiem, proporcjonalnym do kwoty, jaką zainwestowaliśmy poprzez copy trading.

Współczesne narzędzia copy tradingowe są bardzo rozbudowane i pozwalają śledzić nie tylko pojedyncze transakcje, ale całe portfele wybranych inwestorów oraz traderów, dopasowane do naszego profilu ryzyka, horyzontu inwestycyjnego oraz oczekiwanych stóp zwrotu.

W przypadku giełdy kryptowalut Binance takie rozwiązanie jest możliwe w przypadku rynku futures. Wszystkie potrzebne informacje, jak korzystać z tej opcji za pośrednictwem tej platformy, znajdziecie w tym miejscu.

Czym jest próbny copy trading?

Próbny copy trading to rodzaj konta testowego, w ramach którego możemy działać na analogicznych zasadach, jak te opisywane powyżej, z tym wyjątkiem, że bez inwestowania środków własnych. Tak więc możemy trenować korzystanie z tej metody bez ponoszenia ryzyka utraty naszego kapitału. Trzeba przyznać, że jest to bardzo uczciwe rozwiązanie.

Giełda Binance oferuje nam w jego ramach taką właśnie wersję demo, w której dostajemy wirtualną kwotę środków bez otwierania pozycji rzeczywistych, o których losie możemy zadecydować poprzez wybór portfela, za którego ruchami będziemy podążać.

By zachęcić wszystkich użytkowników korzystających ze swojej platformy, Binance wystartowało ze specjalną promocję, w ramach której wszyscy uprawnieni do udziału uczestnicy mogą zawalczyć nagrody z puli 30 tys. USDT!

Festiwal Próbnego Copy Tradingu, bo tak nazywa się ta inicjatywa, trwa do 13 marca br., tak więc nie czekaj, tylko dołącz już teraz!

Zasady oraz podział nagród

Konkurs dzieli się na dwa warianty: promocję A oraz promocję B.

Wszyscy uprawnieni użytkownicy, którzy zarejestrują się w promocji A i  utworzą co najmniej jedno nowe portfolio próbnego copy tradingu, zostaną sklasyfikowani według ich łącznego PNL (Profit and Loss), we wszystkich nowych portfolio próbnego copy tradingu, utworzonych w okresie promocji. Osoby te zdobywają również możliwość podzielenia się nagrodami z puli 15 000 USDT w voucherach tokenowych.

Podobnie, wszyscy uprawnieni użytkownicy, którzy zarejestrują się w promocji B i utworzą co najmniej jedno nowe portfolio copy tradingu (z udziałem rzeczywistych środków), zostaną uszeregowani według ich łącznego PNL, we wszystkich nowych portfolio copy tradingu utworzonych w okresie promocji (w tym zrealizowanych i niezrealizowanych PNL). Następnie uczestnicy Ci, zakwalifikują się do podziału 15 000 USDT w voucherach tokenowych. 

Tak prezentuje się pełna tabela nagród na uczestników obu programów konkursowych:

Binance copy trading
Źródło: Binance.com

Bycie liderem ma wiele zalet

No dobrze, wyjaśniliśmy, dlaczego warto korzystać z copy tradingu, jeżeli nie czujemy się jeszcze profesjonalistami w samodzielnym poruszaniu się po rynkach futures, jeśli chodzi o sektor kryptowalut.

A co z traderami, którzy już zdążyli zjeść zęby na tego typu ruchach i to oni są tymi, za którymi podążają nowicjusze? Binance dla nich również przygotowało świetną ofertę, która generuje dla ich portfeli dodatkowy dochód pasywny.

Dla użytkowników, którzy zdecydują się dołączyć do programu giełdy w roli Lead Tradera, giełda przygotowała benefity w postaci 10% udziału w zyskach od swoich traderów kopiujących oraz 10% prowizji od opłat transakcyjnych swoich traderów kopiujących. 

Więcej informacji w tym temacie znajdziecie tutaj.

Binance Copy Tradingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.