Czy sprawa Kleiman vs Craig zdemaskuje Satoshiego Nakamoto? | Wiadomości | CrypS.

Czy sprawa Kleiman vs Craig zdemaskuje Satoshiego Nakamoto?

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
satoshi nakamoto

W ciągu ostatniego tygodnia media głównego nurtu opublikowały raporty, które twierdziły, że “twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, może zostać zdemaskowany podczas procesu na Florydzie”. Równolegle z tym, fraza “Satoshi Nakamoto” stała się niezwykle popularna w mediach społecznościowych.

Internet huczy od rozmów na temat tajemniczego twórcy Bitcoina

W zeszłym tygodniu rozpoczął się długo oczekiwany proces Kleiman vs Wright. Sprawa sądowa wywołała znaczne zainteresowanie ze strony mainstreamowych mediów, takich jak Fox News, Daily Mail i Wall Street Journal. Również trendy na Twitterze wskazują, że fraza “Satoshi Nakamoto” była w tym tygodniu niezwykle popularna. Od 2 października zainteresowanie twórcą Bitcoina wzrosło o 48,71%.

Wyżej wymienione publikacje medialne w kilku artykułach twierdzą, że proces na Florydzie może ujawnić tożsamość Satoshiego Nakamoto. Ira Kleiman uważa, że majątek jej zmarłego brata Dave’a Kleimana został zmanipulowany. Właśnie dlatego oskarżyła Craiga Wrighta o popełnienie “schematu przeciwko majątkowi Dave’a w celu przejęcia jego bitcoinów i jego praw do pewnej własności intelektualnej związanej z tą technologią”.

Rozmawiając z Wall Street Journal’s (WSJ) Paul Vigna, adwokat rodziny Kleimana wyjaśnił, że powodowie uważają, iż mają silne argumenty przeciwko samozwańczemu twórcy Bitcoina.

Wierzymy, że dowody pokażą, że istniało partnerstwo w celu stworzenia i wydobycia ponad miliona bitcoinów.

Po tym jak reporter WSJ podzielił się tą historią na Twitterze, Vigna został skrytykowany za nadanie rozgłosu historii Wrighta.

Wizsec Bitcoin Research, grupa badaczy, którzy krytykowali historię Wrighta przy różnych okazjach w przeszłości, nazwała artykuł redakcyjny WSJ Vigny “nieodpowiedzialnym”.

Sposób, w jaki emitujesz ich roszczenia, podczas gdy umyślnie pomijasz lub bagatelizujesz udowodnione kłamstwa, fałszerstwa i oszustwa, jest poza nieodpowiedzialnością. Świadomie wprowadzasz swoich czytelników w oszustwo bez odpowiedniego ostrzeżenia, że jest to oszustwo.

Zwolennicy Wrighta wierzą, że sprawa sądowa załatwi sprawę

Tymczasem zwolennicy Wrighta i zwolennicy Bitcoinsv (BSV) z całego serca wierzą, że ta sprawa rozstrzygnie kwestie raz na zawsze. Jeden z zagorzałych zwolenników napisał: “Dr Craig Wright to Satoshi Nakamoto – BSV to prawdziwy Bitcoin”.

15 listopada miliarder Calvin Ayre zatweetował, że wiadomości o procesie na Florydzie wydostają się na zewnątrz i podzielił się artykułem redakcyjnym napisanym przez Fox News zatytułowanym: “Twórca Bitcoin Satoshi Nakamoto może zostać zdemaskowany w procesie na Florydzie”.

Wright nadal twierdzi pod przysięgą, że to on sam wymyślił Bitcoina

Jak dotąd, sprawa ujawniła kilka interesujących rzeczy. Urzędnicy sądowi i prawnicy dowiedzieli się, że Wright ma zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD). Pomimo prób ze strony Kleimana, aby uznać ten fakt za niedopuszczalny, zdecydowano, że ława przysięgłych będzie obradować w tej sprawie. Wright nadal kwestionuje, że wynalazł Bitcoina, a Dave Kleiman nie był jego partnerem podczas tworzenia technologii.

Co więcej, artysta znany jako “@Fractalencrypt” dokonał transkrypcji wypowiedzi Wrighta w siódmym dniu procesu. Długi wątek Fractalencrypt na Twitterze rozpoczął się pod koniec szóstego dnia i cieszył się dużą popularnością. Zgodnie z transkrypcją Wright przez cały proces twierdził, że Kleiman był przyjacielem, ale nie współtwórcą Bitcoina.

satoshi nakamotoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.