Czy model Stock-to-Flow nadal jest aktualny? | Wiadomości | CrypS.

Czy model Stock-to-Flow nadal jest aktualny?

Konrad Juszczyk
Model stock to flow i wejście Bitcoina na nowe szczyty 100 000 dolarów za 1 BTC

Pewien czas temu pisaliśmy o bardzo popularnym modelu cenowym bitcoina znanym jako Stock-to-Flow (S2F lub S2FX), który został opracowany przez analityka znanego na Twitterze pod pseudonimem PlanB. Biorąc pod uwagę wiele zmiennych, wzór mówił o wejściu na poziom 100,000 dolarów przed Bożym Narodzeniem 2021 roku i trafnie przewidział wiele ruchów największej kryptowaluty. Czy ostatnie fluktuacje rynkowe nie zniszczyły tego modelu?

Czy mocny spadek wpłynął na model S2F?

Długoterminowe prognozy cenowe oparte na stosunku zapasów do przeływu pozostają „nienaruszone” – powiedział PlanB po rekordowej czerwonej świecy z zeszłego miesiąca. Twórca popularnego modelu cenowego BTC zwanego stock-to-flow (S2F lub S2FX) dodał nową kropkę do swojego wykresu. Analityk we wtorkowym tweecie napisał, że Bitcoin zachowuje się jak podczas hossy w 2013 roku.

Po spadku Bitcoina do 30,000 USD i kilku retestach tego poziomu, zaczynały pojawiać się obawy o większy spadek, który spowoduje, że BTC spadnie na poziom 20,000 USD i mniej. Jednak dla twórcy modelu S2F takie zdarzenie jest mało prawdopodobne. Co więcej, niedawna akcja cenowa nie jest niespotykana według analityka – według niego może to po prostu oznaczać, że rynek odwzorowuje wyniki z 2013 roku, a nie 2017 roku.

Cofnięcie wywołało pytania dotyczące długowieczności modelu, co PlanB zawsze podkreślał, że nie jest gwarantowane. Niemniej jednak narracja z 2013 roku pozostaje silnym argumentem, który może wyjaśnić drastyczne ruchy Bitcoina. Analityk postanowił stworzyć ankietę, pytając swoich followersów, czy model S2F zepsuje się, czy też okaże się doskonałem sygnałem do zakupu. Zdecydowana większość sądzi, że jest to głębszy spadek i doskonały moment na zakup, a zaledwie 17,6% uważa, że model S2F przestanie działać.

Model stock to flow i wejście Bitcoina na nowe szczyty 100 000 dolarów za 1 BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.