Czołowe giełdy powołują koalicję na rzecz uczciwego rynku | Wiadomości | CrypS.

Czołowe giełdy powołują koalicję na rzecz uczciwego rynku

Mariusz Przepiórka
Inwestycja w kryptowaluty - czy to skuteczna i bezpieczna ochrona kapitału przed inflacją?

Solidus Labs, Coinbase, Huobi Tech, Circle, GSR, Anchorage Digital i kilka innych znanych firm z branży kryptowalut utworzyło Crypto Market Integrity Coalition (CMIC), która zobowiązuje się do działania na rzecz bezpiecznego rynku oraz współpracy z organami regulacyjnymi. Łącznie w skład CMIC wchodzi 17 podmiotów.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, powołanie CMIC jest „zobowiązaniem definiującym branżę, koncentrującym się na promowaniu uczciwego rynku aktywów cyfrowych w celu zwalczania nadużyć i manipulacji rynkowych oraz promowania zaufania publicznego i regulacyjnego do nowej klasy aktywów”.

Koalicja przyjmie kolejne podmioty

CMIC zapowiada, że będzie rekrutować kolejne podmioty z branży aktywów cyfrowych. Zamierza również podejmować dalsze działania, takie jak zaawansowane programy szkoleniowe, wymiana doświadczeń i badań oraz spotkania z organami regulacyjnymi.

– Opinia publiczna i organy regulacyjne jasno wyraziły swoje obawy, a początkowym celem naszych działań jest doprowadzenie do jedności i podjęcia działań na poziomie branżowym w zakresie scentralizowanych finansów (CeFi), zdecentralizowanych finansów (DeFi) i wszystkich aktywów cyfrowych – powiedział Asaf Meir, współzałożyciel i dyrektor generalny Solidus Labs.

Nie jest za późno na inwestycje w kryptowaluty

Wells Fargo Investment Institute, oddział badawczy firmy Wells Fargo Wealth and Investment Management, opublikował raport podkreślający potencjał kryptowalut jako okazji inwestycyjnej podobnej do wczesnych dni Internetu.

W raporcie zatytułowanym „Kryptowaluty – zbyt wcześnie, czy zbyt późno?” gigant bankowy uznał kryptowaluty za opłacalną inwestycję, ale zasugerował, że inwestorzy nie muszą się spieszyć z wejściem na wciąż rozwijający się rynek. Autorzy raportu stwierdzili, że nie jest za późno na inwestycje w kryptowaluty, biorąc pod uwagę fakt, że branża jest stosunkowo młoda w porównaniu z innymi klasami aktywów.

Według giganta bankowego, technologia kryptowalutowa podąża ścieżką adopcji podobną do początków oraz lat 90-tych Internetu, kiedy to  konsumenci wciąż potrzebowali czasu, aby zorientować się, czym jest ta technologia, co może zrobić i jak może przynieść im korzyści. Podobnie jak w przypadku Internetu, rosnąca liczba użytkowników kryptowalut wskazuje, że świat zaczyna przyjmować tę technologię. Według badania Crypto.com z lipca 2021, liczba globalnych użytkowników kryptowalut wzrosła ponad dwukrotnie ze 100 milionów w styczniu 2021 do 221 milionów w czerwcu.

Inwestycja w kryptowaluty - czy to skuteczna i bezpieczna ochrona kapitału przed inflacją?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.