Członek "The Dark Overlord" trafi za kraty na 5 lat | Wiadomości | CrypS.

Członek „The Dark Overlord” trafi za kraty na 5 lat

Zerelik Maciej
creepy hacker - mask - blue face

Brytyjczyk przyznał się do winy i trafi za kraty, w związku z udziałem w słynnej grupie hakerów „The Dark Overlord”. Organizacja ta przeprowadza ataki typu ransomware, wykradając dane firm, a następnie żądając okupu.

Departament Sprawiedliwości USA ogłosił wczoraj, że 39-letni Nathan Wyatt przyznał się do kradzieży tożsamości i oszustw komputerowych. W związku z tym został skazany na pięć lat więzienia federalnego i musi zapłacić prawie 1,5 miliona dolarów w ramach restytucji.

Zgodnie z dokumentami, Wyatt był aktywnym członkiem niesławnej grupy hakerów „The Dark Overlord”. Do jego obowiązków należało inicjowanie kontaktów i prowadzenie negocjacji w sprawie okupu.

Organizacja była odpowiedzialna za kradzież danych osobowych i informacji o klientach od dostawców usług medycznych, firm księgowych, itp. Bleeping Computers informował nawet, że grupa zhakowała platformę Netflix w 2017 roku.

„Nathan Wyatt wykorzystał swoje umiejętności techniczne, aby zdobyć prywatne dane Amerykanów i wykorzystał wrażliwą naturę ich dokumentacji medycznej i finansowej dla własnego osobistego zysku.

Dzisiejszy zarzut winy i wyrok pokazują zaangażowanie wydziału w zapewnienie, że hakerzy, którzy próbują czerpać zyski z nielegalnego naruszania prywatności Amerykanów, zostaną odnalezieni i pociągnięci do odpowiedzialności, niezależnie od tego, gdzie się znajdują”.

– skomentował prokurator generalny Brian Rabbitt.

Grupa wykorzystywała BTC

Po uzyskaniu zdalnego dostępu do sieci komputerowych, The Dark Overlord kontaktował się z ofiarami, żądając okupu. Jeżeli firma zapłaciła odpowiednią kwotę, hakerzy nie udostępniali wykradzionych, poufnych informacji. Wyatt przyznał, że wysokość okupu wahała się od 75 000 do 350.000 dolarów, jednak grupa hakerów zawsze żądała tej samej formy płatności – Bitcoina.

Kilka lat temu The Dark Overlord wziął na siebie odpowiedzialność za atak, w wyniku którego skradziono tysiące roszczeń ubezpieczeniowych z 11 września. Według Forbesa, grupa planowała wykorzystać te akta do szerzenia obaw dot. teorii spiskowych.

Dark Overlord rozpoczął nawet kilka internetowych inicjatyw crowdfundingowych. Grupa twierdziła, że udostępni dokumenty po osiągnięciu konkretnych celów finansowych od 250 do 2 milionów dolarów w BTC.

Hakerzy uzasadnili swoje działania twierdząc, że rozpowszechniają tylko prawdę.

creepy hacker - mask - blue face
reklama
reklama