Część transakcji w blockchainie Verge (XVG) zniknęła | Wiadomości | CrypS.

Część transakcji w blockchainie Verge (XVG) zniknęła

Konrad Juszczyk
verge Kryptowaluty

W sieci Verge (XVG) doszło do ogromnej reorganizacji blockchainu, w wyniku której zniknęło ponad 6 miesięcy transakcji i sald. Twórcy jednak twierdzą, że można to naprawić, a inwestorzy wykorzystują wyprzedaż w celu zwiększenia swoich udziałów w XVG. 

Problem w Verge

Skupiająca się na prywatności sieć Verge przeszła znaczną reorganizację blockchainu, zastępując transakcje już z lipca 2020 roku (historia transakcji z 200 ostatnich dni po prostu zniknęła). Jest to prawdopodobnie najgłębsza reorganizacja, jaka kiedykolwiek miała miejsce w topce 100 największych kryptowalut. Analitycy nie potwierdzili jeszcze czy incydent stanowił skoordynowany atak.

Atak, który podejrzewają specjaliści jest nazywany „atakiem 51%”. W takim ataku często cyberprzestępcy przejmują kontrolę nad większością mocy obliczeniowej w łańcuchu bloków; mogąc następnie wykorzystać tę moc do „reorganizacji” blockchainu i zastąpienia legalnych bloków własnymi. Dyrektor operacyjny Coinmetrics, Antoine Le Calvez, był jednym z pierwszych, którzy zauważyli problem, udostępniając zrzut ekranu na Twitterze pokazujący, że co najmniej 560,000 bloków zniknęło 15 lutego.

Skutki reorganizacji blockchainu Verge

Le Calvez zasugerował, że reorganizacja mogła być spowodowana podwójnym wydaniem, w którym wiele tokenów XVG jest używanych jednocześnie do dwóch oddzielnych transakcji. Jednak ze względu na skalę incydentu Calvez przyznał, że dokładne ustalenie źródła reorganizacji zajmie programistom trochę czasu.

W wyniku tego wycofania każdy użytkownik, który otrzymał lub kupił tokeny XVG od lipca 2020 roku, mógł nawet stracić całe swoje saldo. Liczni inwestorzy w XVG piszą na Twitterze, że ich aktywa dosłownie wyparowały. Pomimo skali wydarzenia, potencjał na przywrócenie środków jest jak najbardziej możliwy. Hasu, badacz Deribit Insights, zauważył, że tysiące portfeli są zagrożone zresetowaniem.

W ciągu ostatnich 24 godzin XVG spadł o prawie 8% do 0,022 USD, z tego powodu część inwestorów zwiększa swoje pozycje w kryptowalutę. Mimo problemów token od Verge ma obiecujące wyniki – wzrost roczny 340%, miesięczny 73%, a tygodniowy 32%. Według Coingecko wydarzenie zaowocowało wypadnięciem z pierwszej setki (XVG znajduje się obecnie na 114 miejscu). Warto wspomnieć, że witryna dla dorosłych Pornhub akceptuje Verge od kwietnia 2018; w rzeczywistości była to pierwsza kryptowaluta przyjęta przez Pornhub, która wzmożyła „hype” na projekt.

spadek Verge po reorganizacji blockchainu
Źródło: https://www.coingecko.com/pl/waluty/verge
vergereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.