Cryptopia publikuje nowe informacje o zwrotach środków i ugodach | Wiadomości | CrypS.

Cryptopia publikuje nowe informacje o zwrotach środków i ugodach

Mariusz Przepiórka
Cryptopia - upadła giełda kryptowalut

Na początku bieżącego roku giełda kryptowalutowa Cryptopia stała się celem poważnego ataku hakerskiego. W efekcie spółka utraciła około 15 mln USD, co stanowiło 10% wszystkich zgromadzonych środków. Wydarzenia te zmusiły giełdę do ogłoszenia bankructwa i od tego czasu trwa procedura upadłościowa oraz wyprzedaż majątku giełdy i przekazywanie pozyskanych środków wierzycielom.

Proces jest powolny, ale niedawno Grant Thornton nadzorujący działalność Cryptopii opublikował aktualną informację o efektach postępowania i planach na najbliższe miesiące. Przedłużające się postępowania sądowe mocno nadwyrężają cierpliwość wierzycieli. Grant Thornton próbuje nieco uspokoić nastroje informując, że obecnie zajmuje się 900 000 klientów giełdy, z których część posiadała więcej niż jeden rachunek, dlatego zabiera to tak dużo czasu.

Jak dotąd udało się odzyskać aktywa i zabezpieczyć dane firmy, jak również w pełni odbudować środowisko, co oznacza, że w systemie nie ma już pozostałości po ataku z początku tego roku. Obecnie trwają dalsze prace zmierzające do zidentyfikowania użytkowników, którzy powinni otrzymać zwrot środków, choć działania te spowolnione są postępowaniami prawnymi. Znaczna część aktywów Cryptopii, takich jak komputery i sprzęt biurowy, została już sprzedana, a większość środków trafiła do funduszu odszkodowawczego. Kolejna informacja dotycząca postępów w działaniu spodziewana jest w grudniu bieżącego roku.

Cryptopia - upadła giełda kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.