Cryptopia publikuje nowe informacje o zwrotach środków i ugodach | Wiadomości | CrypS.

Cryptopia publikuje nowe informacje o zwrotach środków i ugodach

Mariusz Przepiórka
Cryptopia - upadła giełda kryptowalut

Na początku bieżącego roku giełda kryptowalutowa Cryptopia stała się celem poważnego ataku hakerskiego. W efekcie spółka utraciła około 15 mln USD, co stanowiło 10% wszystkich zgromadzonych środków. Wydarzenia te zmusiły giełdę do ogłoszenia bankructwa i od tego czasu trwa procedura upadłościowa oraz wyprzedaż majątku giełdy i przekazywanie pozyskanych środków wierzycielom.

Proces jest powolny, ale niedawno Grant Thornton nadzorujący działalność Cryptopii opublikował aktualną informację o efektach postępowania i planach na najbliższe miesiące. Przedłużające się postępowania sądowe mocno nadwyrężają cierpliwość wierzycieli. Grant Thornton próbuje nieco uspokoić nastroje informując, że obecnie zajmuje się 900 000 klientów giełdy, z których część posiadała więcej niż jeden rachunek, dlatego zabiera to tak dużo czasu.

Jak dotąd udało się odzyskać aktywa i zabezpieczyć dane firmy, jak również w pełni odbudować środowisko, co oznacza, że w systemie nie ma już pozostałości po ataku z początku tego roku. Obecnie trwają dalsze prace zmierzające do zidentyfikowania użytkowników, którzy powinni otrzymać zwrot środków, choć działania te spowolnione są postępowaniami prawnymi. Znaczna część aktywów Cryptopii, takich jak komputery i sprzęt biurowy, została już sprzedana, a większość środków trafiła do funduszu odszkodowawczego. Kolejna informacja dotycząca postępów w działaniu spodziewana jest w grudniu bieżącego roku.

Cryptopia - upadła giełda kryptowalut
reklama
reklama