Crypto.com umożliwi kupno kryptowalut za pomocą aplikacji Apple Pay | Wiadomości | CrypS.

Crypto.com umożliwi kupno kryptowalut za pomocą aplikacji Apple Pay

Mariusz Przepiórka
crypto.com i apple pay

Firma Crypto.com ogłosiła, że zintegruje Apple Pay ze swoją aplikacją i stroną internetową. Apple nie obsługuje płatności kryptowalutowych bezpośrednio, ale użytkownicy Crypto.com będą mieli możliwość dokonywania zakupów w aplikacji.

Zakupów tych można dokonywać zarówno za pomocą kart kredytowych, jak i debetowych za pośrednictwem Apple Pay. Dzięki nowemu rozwiązaniu giełda zwiększy wygodę użytkowników. Apple Pay ułatwi bezproblemową i bezpieczną metodę płatności, którą można będzie wykorzystać do zakupu kryptowalut.

Decyzja o wprowadzeniu tej funkcji dla klientów może być korzystna dla giełdy, ponieważ ułatwi ona dokonywanie transakcji, a także zapewni bezpieczeństwo. Dodatkowo użytkownicy, którzy użyją karty Apple Card jako metody płatności przy zakupie kryptowalut, będą mogli otrzymać 2% zwrot w aplikacji Daily Cash.

Usługa na razie dostępna tylko w USA

Nowa funkcja jest jednak dostępna tylko dla użytkowników w USA, z wyłączeniem mieszkańców stanu Nowy Jork i terytoriów USA. Terytoria te obejmują Portoryko, Guam, Samoa Amerykańskie, Mariany Północne oraz Wyspy Dziewicze.

Mimo że funkcja jest dostępna tylko w USA, platforma planuje w najbliższym czasie udostępnić ją również w innych krajach. W ramach nowej usługi oferowanej przez giełdę będą również obowiązywać limity transakcyjne dla zakupów kryptowalut. Aby skorzystać z tej funkcji, konieczne jest posiadanie karty Visa, Mastercard lub Maestro wydanej w USA, która została przypisana do Apple Pay.

crypto.com i apple pay
reklama
reklama