Crypto.com otrzymuje licencję w Brazylii | Wiadomości | CrypS.

Crypto.com otrzymuje licencję w Brazylii

Redakcja
crypto.com

Platforma kryptowalutowa Crypto.com otrzymała licencję jako instytucja płatnicza od Banku Centralnego Brazylii.


Prezes firmy Chris Marszalek stwierdził w oświadczeniu:

Brazylia i cały rynek Ameryki Łacińskiej to ważny region dla realizacji naszej wizji kryptowalut w każdym portfelu.

W sierpniu Crypto.com otrzymał pozwolenie na obsługę kryptowalut w Wielkiej Brytanii. W tym samym miesiącu platforma przejęła dostawcę usług płatniczych PnLink i dostawcę aktywów cyfrowych OK-BIT z odpowiednimi licencjami od południowokoreańskich regulatorów.

Platforma otrzymała wcześniej zgodę na działalność od władz Włoch, Grecji, Cypru, Singapuru i Dubaju.

Przypomnijmy, że w listopadzie parlament Brazylii poparł projekt ustawy regulującej przemysł kryptowalutowy.

CBDC w Brazylii

Bank centralny Brazylii wyemituje CBDC w 2024 roku po zamkniętym programie pilotażowym z udziałem instytucji finansowych. Takie informacje podał niedawno Reuters, powołując się na Roberto Campos Neto, prezesa instytucji.

Według urzędnika, cyfrowy projekt będzie służył jako zachęta dla banków do tokenizacji aktywów w celu poprawy wydajności. Wskazał on na redukcję kosztów w zakresie rozliczeń, audytu i finansowania, a następnie wyjaśnił:

Jeśli CBDC jest tokenizowanym depozytem, dziedziczy wszystkie regulacje, które go dotyczą.

crypto.comreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.