Copernic Space i Lunar Outpost wyślą tokeny na Księżyc | Wiadomości | CrypS.

Copernic Space i Lunar Outpost wyślą tokeny na Księżyc

Mariusz Przepiórka
Copernic Space i Lunar Outpost wyślą tokeny na Księżyc

Firmy Copernic Space i Lunar Outpost ogłaszają pierwszą w historii sprzedaż stokenizowanego ładunku kosmicznego. Pierwsza pula Private Sale, dostępna na platformie Copernic Space, umożliwia firmom i osobom fizycznym zakup przestrzeni w łaziku M1 MAPP firmy Lunar Outpost i wysłanie w nim ładunku na Księżyc poprzez nabycie tokena NFT.

W ramach projektu token NFT reprezentuje własność aktywów kosmicznych w łaziku i może być podzielony na frakcje. Umożliwia to odsprzedaż tokena klientom detalicznym na platformie Copernic Space, tworząc w ten sposób pierwszy w historii rynek aktywów kosmicznych.

Blisko 3,5 kg przestrzeni dostępnej w sprzedaży

Łazik M1 MAPP firmy Lunar Outpost ma łącznie 3,475 kg przestrzeni dostępnej w tokenizowanej sprzedaży. Ładunek znajdzie się na pokładzie wytrzymałej platformy, która ma poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami, jakie spotka na powierzchni Księżyca. Nawigacja będzie autonomiczna i zdalnie obsługiwana, ponadto będzie wyposażona w funkcje łączności 4G/LTE i przechwytywanie wideo firmy Nokia.

– Ten projekt tworzy nowe modele przychodów i usprawnia komercjalizację w gospodarce kosmicznej, jednocześnie umożliwiając rynkowi nabywanie i posiadanie aktywów kosmicznych po raz pierwszy. Druga pula aktywów Public Sale zostanie ogłoszona wkrótce i wtedy dopiero powstanie prawdziwy nowy rynek aktywów kosmicznych, w pełni zdemokratyzowany – powiedział Grant Blaisdell, dyrektor generalny i współzałożyciel Copernic Space.

Tokenizacja przestrzeni kosmicznej

Prywatna sprzedaż to dopiero początek drogi dla Lunar Outpost i Copernic Space, które budują nowy ekonomiczny model przestrzeni kosmicznej w erze cyfrowej. Następująca po nim sprzedaż publiczna dostępna dla rynku detalicznego rozpocznie tokenizację przestrzeni kosmicznej dla tego i kolejnych projektów w portfolio startów Copernic Space, które są zaplanowane na następny rok.

– Sprzedaż ładunku w formie tokena otwiera klientom nową drogę dostępu do przestrzeni. W tym przypadku ważny jest nie tylko sam zakup, ale także sposób zakupu. Mamy nadzieję, że doprowadzi to do większej liczby ładunków działających na Księżycu, a także zwiększenia liczby osób zainteresowanych uczestnictwem w misjach kosmicznych – powiedział Julian Cyrus, współzałożyciel i COO Lunar Outpost.

Copernic Space i Lunar Outpost wyślą tokeny na Księżyc
reklama
reklama