Coinsquare przekaże dane klientów urzędowi podatkowemu | Wiadomości | CrypS.

Coinsquare przekaże dane klientów urzędowi podatkowemu

Mariusz Przepiórka
Coinsquare przekaże dane klientów urzędowi podatkowemu

Kanadyjskie władze podatkowe, Canada Revenue Agency (CRA), wygrały batalię sądową o dostęp do danych klientów giełdy kryptowalutowej Coinsquare i wygląda na to, że CRA będzie chciało uzyskać ich jeszcze więcej.

Dane klientów Coinsquare

Zgodnie z nakazem sędziego federalnego z 19 marca, Coinsquare musi przekazać CRA szczegółowe informacje na temat swoich klientów z Kanady, ich aktywności w handlu kryptowalutami i danych identyfikacyjnych. Coinsquare informuje, że ujawni władzom podatkowym dane od 5 do 10% z ich 400 000 klientów. Według dokumentów sądowych przekazane zostaną tylko informacje dotyczące rachunków o wysokiej wartości. To pierwsze tego typu orzeczenie sądu na korzyść CRA. Organ podatkowy argumentował, że potrzebuje tych danych, aby sprawdzić, czy podatnicy spełniają swoje obowiązki związane z rozliczaniem dochodów z kryptowalut.

Według doniesień medialnych kanadyjski urząd podatkowy jest w trakcie przygotowania kolejnego wniosku do Coinsquare odnośnie informacji o klientach. Rzeczniczka CRA podkreśliła, że agencja potrzebuje tych informacji w celu sprawdzenia zgodności z kanadyjską ustawą o podatku dochodowym (ITA) i ustawą o podatku akcyzowym (ETA). Giełda Coinsquare będzie miała 15 dni na zastosowanie się do nakazu po jego otrzymaniu.

Podobne doświadczenia Coinbase w USA

Pięć lat temu amerykański odpowiednik CRA, Internal Revenue Service (IRS), podjął podobną próbę wymierzoną w giełdę Coinbase. Giełda początkowo nie zgadzała się z decyzją sądu, ale ostatecznie przekazała dane około 13,000 klientów. Udało się jednak przekonać sąd, aby nakaz objął tylko rachunki powyżej 20,000 USD.

Coinsquare użyła prawdopodobnie tych samych argumentów i przekaże władzom podatkowym dane klientów z rachunkami powyżej 20,000 CAD w latach 2014-2020, a także 16 500 największych rachunków z każdego roku. Negocjując takie limity, giełda chciała w jak największym stopniu chronić prywatność klientów i ujawnić tylko te informacje, które są absolutnie wymagane na mocy kanadyjskiego prawa podatkowego.

Nie jest to dobra informacja dla tych, którzy cenią kryptowaluty ze względu na ich anonimowy charakter, jednak ciężko dziwić się organom władzy, że chcą podjąć tak radykalne działania w stosunku do firm kryptograficznych podczas tak oszałamiających wzrostów od początku tego roku. Możemy spodziewać się, że obecnie mocno okrojone działania władz to wciąż wczesne ruchy. Z pewnością regulatorzy i organy finansowe będą dążyć do tego, aby wykaz informacji z tego segmentu był jak najbardziej transparentny.

Coinsquare przekaże dane klientów urzędowi podatkowemu
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.