Coinbase zakłada spółkę w Irlandii i rusza na podbój Europy | Wiadomości | CrypS.

Coinbase zakłada spółkę w Irlandii i rusza na podbój Europy

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase poinformowała, że rozszerza swoją działalność w Europie w zakresie usług powierniczych. W tym celu otwiera w Dublinie swój oddział pod nazwą Coinbase Custody International. Nowa spółka skoncentruje się na klientach instytucjonalnych takich jak m.in. fundusze hedgingowe.

Coinbase świadczy usługi powiernicze od 2017 roku i obecnie jej aktywa w tym zakresie wynoszą ponad 7 mld USD. Spółka jest już obecna w Europie w takich krajach jak Wielka Brytania, Szwajcaria, Niemcy, Finlandia i Holandia.

W oficjalnym komunikacie giełda informuje, że otwarcie nowej spółki to reakcja na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów. Zdaniem Coinbase Europa jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w zakresie usług powierniczych.

Główną europejską siedzibą czołowej amerykańskiej giełdy jest Londyn. Niewykluczone, że decyzja o stworzeniu oddziału w Dublinie ma również związek z Brexitem, do którego dojdzie już 31 stycznia. Wcześniej, bo w październiku ubiegłego roku, Coinbase uzyskała irlandzką licencję e-money, dzięki której może świadczyć usługi finansowe w całej Europie.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama