Coinbase wprowadza Bitcoinowe pożyczki | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wprowadza Bitcoinowe pożyczki

Redakcja
pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut coinbase - dowiedz się jak przejść przez weryfikację i kupić na niej pierwszego bitcoina

Według czwartkowego ogłoszenia, giełda Coinbase pozwoli amerykańskim klientom brać pożyczki w walutach fiducjarnych, z zabezpieczeniem w postaci Bitcoina.

Giełda z siedzibą w San Francisco zaczęła już przyjmować klientów i umieszczać ich na liście oczekujących, aby mogli pożyczać, gdy rozpocznie się pełna obsługa. Giełda nie określiła konkretnego terminu uruchomienia nowej usługi, jednak poinformowała, że z całą pewnością wprowadzi ją do końca jesieni.

Początkowo nowa funkcja będzie ograniczona do mieszkańców 17 stanów w Stanach Zjednoczonych: Alaska, Arkansas, Connecticut, Floryda, Georgia, Illinois, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, Karolina Północna, Oregon, Texas, Virginia, Nebraska, Utah, Wisconsin i Wyoming.

Giełda stara się także o licencję w innych jurysdykcjach i regionach, aby zaoferować nową usługę także w innych krajach.

Czy Coinbase pokona konkurencję?

Według oficjalnego ogłoszenia, klienci Coinbase będą mogli pożyczyć do 30 procent wartości zdeponowanych Bitcoinów. Wskaźnik LTV (loan-to-value) jest znacznie niższy niż oferowany przez inne popularne platformy na rynku., na przykład BlockFi, popularna amerykańska platforma pożyczkowa, oferuje do 50 procent LTV.

Oprócz tego Coinbase wprowadziło limit całkowitej kwoty pożyczki, który wynosi 20 000 dolarów. Kwota jest także obciążona roczną stopą procentową w wysokości 8 procent. Maksymalny okres zaciągania pożyczki to jeden rok.

Giełda zastrzegła sobie prawo do zmiany stóp procentowych w przyszłości.

Oprócz Coinbase, w kierunku Bitcoinowych pożyczek, rozwijają się też inne popularne kryptowalutowe platformy. Niektóre z nich współpracują z istniejącymi firmami, podczas gdy inne wprowadzają swoje własne usługi.

Oferta Coinbase będzie się zdecydowanie wyróżniać na tle konkurencji, ponieważ będzie oferować pożyczki w dolarach amerykańskich, a nie w stablecoinach.

pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut coinbase - dowiedz się jak przejść przez weryfikację i kupić na niej pierwszego bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.