Coinbase otrzymało 1900 zapytań o dane klientów od organów ścigania | Wiadomości | CrypS.

Coinbase otrzymało 1900 zapytań o dane klientów od organów ścigania

Zerelik Maciej
pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut coinbase - dowiedz się jak przejść przez weryfikację i kupić na niej pierwszego bitcoina

Giełda Coinbase ujawniła, że w pierwszej połowie 2020 roku otrzymała łącznie 1 914 zapytań o dane klientów, od globalnych organów ścigania. Nie jest jednak jasne, ile z tych wniosków zostało zrealizowanych.

W swoim pierwszym tak zwanym „raporcie o przejrzystości” opublikowanym w piątek, amerykańska giełda obsługująca 38 mln użytkowników, stwierdziła, że 97% zapytań miało związek z dochodzeniami w sprawach karnych.

Najwięcej zapytań wpłynęło od amerykańskich agencji (1113). Co najmniej 441 pochodziło z Wielkiej Brytanii, 176 z Niemiec, a reszta z innych części świata.

zapytania coinbase

Coinbase ujawnił, że w Stanach Zjednoczonych najwięcej informacji zażądało Federalne Biuro Śledcze (FBI) (340 wniosków). Następne było Homeland Security Investigations (184), lokalne agencje państwowe (180) oraz DEA (104)

Inne wnioski pochodziły od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Komisji Handlu Kontraktami Terminowymi, Służb Specjalnych, Służby Kontroli Pocztowej, Departamentu Sprawiedliwości oraz Wydziału Imigracji i Ceł.

Paul Grewal, główny prawnik w Coinbase, powiedział, że wnioski od organów ścigania mają w dużej mierze formę wezwań do sądu. Czasami wnioski dotyczą nakazów przeszukania, nakazów sądowych i innych formalnych procesów.

„Szanujemy uzasadnione interesy władz rządowych w ściganiu złych aktorów, którzy wykorzystują innych i naszą platformę, ale nie zawahamy się odepchnąć ich tam, gdzie to stosowne…”

– powiedział Grewal.

„Raport przejrzystości” Coinbase’a powstał po tym, jak giełda została oceniona przez Economic Frontier Foundation, grupę zajmującą się prawami cyfrowymi. Grupa rekomendowała platformie publikowanie takich raportów „aby opinia publiczna wiedziała, kto i jak często składa te wnioski”.

pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut coinbase - dowiedz się jak przejść przez weryfikację i kupić na niej pierwszego bitcoina
reklama
reklama