Coinbase ma plan na wypadek rozwoju epidemii koronawirusa | Wiadomości | CrypS.

Coinbase ma plan na wypadek rozwoju epidemii koronawirusa

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Codziennie pojawiają się nowe informacje o kolejnych krajach, w których stwierdzono przypadki infekcji koronawirusem COVID-19. Dynamika i niepewność związana z dalszym rozwojem sytuacji wpływa również na rynki finansowe, w tym kryptowalut.

Po wykryciu wirusa we Włoszech wartość bitcoina spadła o 3%, a giełdy kryptowalut zaczynają przygotowywać się na najgorsze. CEO giełdy Coinbase Brian Anderson podzielił się dokumentem zawierającym kilkuetapowy plan działania spółki. Każdy z etapów aktywuje się po osiągnięciu odpowiedniej liczby osób zarażonych koronawirusem lub ogłoszeniu kwarantanny w pobliżu biur Coinbase.

Pierwszy etap obejmie zwiększenie częstotliwości sprzątania i czyszczenia biur oraz ograniczenie wizyt w biurach do niezbędnego minimum. Pracownicy natomiast otrzymają możliwość pracy z domu. Procedury aktywują się przy 100 przypadkach zarażeń w pobliżu biura. Drugi etap to całkowity zakaz wpuszczania osób z zewnątrz i brak posiłków dostępnych w biurze. Aktywacja następuje po osiągnięciu 1000 zarażonych lub ogłoszeniu kwarantanny przez lokalne władze. Kolejny etap to zamknięcie biur, praca z domu i wstrzymanie zewnętrznych usług takich jak sprzątanie i przekąski.

Giełda obecnie ma biura w USA, Japonii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Pierwszy etap planu zapobiegawczego stosowany jest w tej chwili w Japonii. Ponadto Coinbase ograniczyła służbowe podróże swych pracowników do Chin, Hongkongu, Włoch, Japonii i Korei Południowej.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama