Coinbase ma plan na wypadek rozwoju epidemii koronawirusa | Wiadomości | CrypS.

Coinbase ma plan na wypadek rozwoju epidemii koronawirusa

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Codziennie pojawiają się nowe informacje o kolejnych krajach, w których stwierdzono przypadki infekcji koronawirusem COVID-19. Dynamika i niepewność związana z dalszym rozwojem sytuacji wpływa również na rynki finansowe, w tym kryptowalut.

Po wykryciu wirusa we Włoszech wartość bitcoina spadła o 3%, a giełdy kryptowalut zaczynają przygotowywać się na najgorsze. CEO giełdy Coinbase Brian Anderson podzielił się dokumentem zawierającym kilkuetapowy plan działania spółki. Każdy z etapów aktywuje się po osiągnięciu odpowiedniej liczby osób zarażonych koronawirusem lub ogłoszeniu kwarantanny w pobliżu biur Coinbase.

Pierwszy etap obejmie zwiększenie częstotliwości sprzątania i czyszczenia biur oraz ograniczenie wizyt w biurach do niezbędnego minimum. Pracownicy natomiast otrzymają możliwość pracy z domu. Procedury aktywują się przy 100 przypadkach zarażeń w pobliżu biura. Drugi etap to całkowity zakaz wpuszczania osób z zewnątrz i brak posiłków dostępnych w biurze. Aktywacja następuje po osiągnięciu 1000 zarażonych lub ogłoszeniu kwarantanny przez lokalne władze. Kolejny etap to zamknięcie biur, praca z domu i wstrzymanie zewnętrznych usług takich jak sprzątanie i przekąski.

Giełda obecnie ma biura w USA, Japonii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Pierwszy etap planu zapobiegawczego stosowany jest w tej chwili w Japonii. Ponadto Coinbase ograniczyła służbowe podróże swych pracowników do Chin, Hongkongu, Włoch, Japonii i Korei Południowej.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.