Coinbase jednak nie przejmie brazylijskiej giełdy 2TM | Wiadomości | CrypS.

Coinbase jednak nie przejmie brazylijskiej giełdy 2TM

Redakcja
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

2TM Group, spółka holdingowa pierwszego brazylijskiego brokera kryptowalut Mercado Bitcoin, zakończyła rozmowy dotyczące fuzji i przejęcia z wiodącą amerykańską giełdą kryptowalut Coinbase. Takie informacje podał w środę Bloomberg, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.


Według raportu, Coinbase zamierzał nabyć pakiet kontrolny lub mniejszościowy udział w 2TM. Rozmowy o zakupie rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku, a potencjalne przejęcie było bliskie końcowej fazy.

Chociaż 2TM odmówił komentarza w tej sprawie, brazylijska firma zatrudniła firmę JPMorgan Chase & Co. z Wall Street do doradztwa w sprawie operacji jeszcze w marcu.

W zeszłym tygodniu Coinbase zatrudnił Fábio Tonetto Plein, byłego pracownika Ubera i PicPay, do kierowania sprawami firmy w Brazylii. Plein miał za zadanie nadzorować negocjacje z 2TM.

Wciąż nie wiadomo, dlaczego rozmowy zakończyły się fiaskiem, ani czy obie firmy wrócą do rozmów w przyszłości.

W grudniu 2TM pozyskała od inwestorów z branży 50 milionów dolarów, aby rozszerzyć swoją ekspansję na inne regiony Ameryki Łacińskiej. Po zebraniu funduszy, firma podobno nabyła pakiet kontrolny w portugalskiej giełdzie cyfrowych aktywów CriptoLoja.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.