Coinbase finalizuje akwizycję BtcTurk | Wiadomości | CrypS.

Coinbase finalizuje akwizycję BtcTurk

Zerelik Maciej
Coinbase - Interface - Tablet

Giełda kryptowalutowa Coinbase chce wejść na turecki rynek i podobno jest w końcowej fazie finalizowania transakcji przejęcia BtcTurk. Akwizycja ma opiewać na kwotę 3,2 miliarda dolarów.


Założony w 2013 roku Btcturk jest najpopularniejszą giełdą kryptowalut w Turcji. Obecnie obsługuje ona 4,5 miliona klientów i zatrudnia ponad 850 osób. W samym 2021 roku, platforma przetworzyła transakcje o wartości 116 miliardów dolarów.

Wygląda na to, że akwizycja Coinbase odbywa się w idealnym momencie. Adopcja w Turcji rośnie w ogromnym tempie, głównie ze względu na to, że narodowa waluta kraju – turecka lira – bardzo szybko się dewaluuje. W związku z tym obywatele Turcji wykorzystują cyfrowe aktywa, aby chronić swój kapitał. Co więcej, kilku konkurentów Coinbase, w tym Binance i Bybit, już weszło na turecki rynek.

Globalna ekspansja Coinbase

Jak już wspomnieliśmy, Coinbase chce rozszerzyć swoją obecność na całym świecie. W zeszłym miesiącu pojawiły się doniesienia sugerujące, że spółka jest gotowa do zamknięcia akwizycji 2TM, brazylijskiej jednostki Mercado Bitcoin – największego brokera kryptowalut w Ameryce Łacińskiej.

Zgodnie z doniesieniami, negocjacje pomiędzy Coinbase i 2TM trwały przez ostatni rok. Porozumienie w tej sprawie może zostać ogłoszone do końca kwietnia.

Z drugiej strony, Coinbase rozpoczął już działalność w Indiach, pomimo panujących tam surowych przepisów dotyczących kryptowalut.

Popyt na kryptowaluty jest znacznie większy w krajach rozwijających się. Jest to widoczne zwłaszcza tam, gdzie kondycja gospodarcza jest stosunkowo słaba. Dlatego też giełdy, takie jak Coinbase, widzą tu większy potencjał biznesowy, dzięki któremu mogą dotrzeć do większej bazy klientów.

Coinbase - Interface - Tablet
reklama
reklama