CME wprowadzi mikro opcje na BTC i ETH | Wiadomości | CrypS.

CME wprowadzi mikro opcje na BTC i ETH

Mariusz Przepiórka
Chicago Mercantile Exchange (CME) uruchomiło kontrakty futures na ether (ETH)

Giełda Chicago Mercantile Exchange (CME) ogłosiła plany uruchomienia mikroopcji na bitcoina i ethereum. Celem giełdy jest otwarcie rynku instrumentów pochodnych na kryptowaluty dla mniejszych inwestorów.

Mikroopcje na BTC i ETH będą miały wielkość kontraktu równą jednej dziesiątej odpowiednich tokenów bazowych i zostaną uruchomione 28 marca. Obecnie CME oferuje pełnowymiarowy handel opcjami na bitcoina z wielkością kontraktu wynoszącą 5 BTC.

Opcje te są rozliczane w kontraktach terminowych na bitcoina i ethereum, a nie w fizycznych kryptowalutach. CME reklamuje je jako pozwalające na „większą precyzję i elastyczność” zarówno dla traderów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Produkt czeka na zatwierdzenie regulacyjne

Opcje dają posiadaczowi prawo do kupna lub sprzedaży bazowego papieru wartościowego – w tym przypadku kontraktów terminowych na BTC lub ETH – po z góry ustalonej cenie wykonania. Zgodnie z najczęściej zadawanymi pytaniami na stronie CME, oferowane mikroopcje są typu europejskiego, co oznacza, że nie można ich wykonać przed ostatnim dniem handlu.

Giełda CME poinformowała, że od momentu uruchomienia mikrokontraktów terminowych na bitcoina i eter w 2021 roku, zawarto prawie 5,2 mln kontraktów. Uruchomienie mikroopcji na kryptowaluty musi jeszcze zostać zatwierdzone przez organy regulacyjne.

Chicago Mercantile Exchange (CME) uruchomiło kontrakty futures na ether (ETH)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.