CleanSpark kupił ponad 1000 koparek pomimo spadków | Wiadomości | CrypS.

CleanSpark kupił ponad 1000 koparek pomimo spadków

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

Firma górnicza CleanSpark zakupiła 1061 koparek Whatsminer M30S. Sprzęt, o łącznym hash rate wynoszącym około 93 PH/s, wydobywa już kryptowaluty u dostawcy usług hostingowych Coinmint.


Firma twierdzi, że kupiła koparki po “znacznie obniżonej cenie” w porównaniu do rynku spot zaledwie kilka miesięcy temu. To już druga duża partia sprzętu, którą CleanSpark zakupił w ciągu około miesiąca. W komunikacie prasowym możemy przeczytać:

Tuż po spadku rynku w czerwcu, firma zakontraktowała zakup 1800 koparek bitcoinów Antminer S19 XP po wyjątkowo obniżonej cenie.

Według prezesa CleanSpark, Zacka Bradforda, rynek urządzeń górniczych oferuje obecnie “bezprecedensowe możliwości”.

Nasze sprawdzone hybrydowe podejście do kolokacji urządzeń przy jednoczesnej rozbudowie własnych zdolności wydobywczych stawia nas w doskonałej pozycji do zrównoważonego wzrostu.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy firma zwiększyła moc obliczeniową o 47%. Jej produkcja bitcoinów w tym samym okresie wzrosła o 50%. Bradford podsumował:

Te ważne wskaźniki KPI podkreślają fakt, że nasz wzrost przewyższa zarówno globalny hash rate, jak i korekty trudności sieci. Wierzymy, że nasza strategia operacyjna skoncentrowana na wydajności, czasie pracy i wynikach pozwoli na ciągłą poprawę tych metryk.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.