Chiny zamknęły 173 platformy tradingowe | Wiadomości | CrypS.

Chiny zamknęły 173 platformy tradingowe

Mariusz Przepiórka
Chiny zamknęły wszystkie giełdy kryptowalut działające w kraju, na zdjęciu flaga Chińskiej Republiki Ludowej

Chiński serwis poświęcony technologii blockchain CnLedger poinformował na swoim Twitterze, że chińskie władze zamknęły wszystkie giełdy kryptowalutowe działające w tym kraju. W swoim poście powołał się na raport dotyczący stabilności finansowej opublikowany przez People’s Bank of China (PBoC), który mówi o 173 wygaszonych platformach.

Ruch ten oznacza, że chiński rząd ostatecznie pozbył się konkurencji w przestrzeni kryptowalutowej i zostawił sobie wolne pole dla własnego stablecoina, który w niedalekiej przyszłości ma pojawić się na rynku. Niedawno PBoC wydał komunikat, w którym odniósł się do legalności kryptowalut, a także zapowiedział radykalne działania zmierzające do likwidacji nielegalnego obrotu Bitcoina.

Branża kryptowalutowa w ostatnich tygodniach przeżywa w Chinach trudne chwile. Niedawno informowaliśmy o 39 platformach tradingowych zlikwidowanych w chińskiej „Dolinie Krzemowej” w Shenzen, a w ubiegłym tygodniu w Pekinie ich los podzieliła giełda kryptowalutowa BISS, a jej szefowie trafili do aresztu.

Chiny zamknęły wszystkie giełdy kryptowalut działające w kraju, na zdjęciu flaga Chińskiej Republiki Ludowejreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.