Chiny zakażą emisji cyfrowych walut konkurujących z cyfrowym juanem | Wiadomości | CrypS.

Chiny zakażą emisji cyfrowych walut konkurujących z cyfrowym juanem

Redakcja
chiny traktują btc jako cyfrowy towar

Chiński bank centralny, People’s Bank of China (PBOC), przygotował projekt ustawy legalizującej cyfrowego juana i zakazującej emisji cyfrowych walut przez inne podmioty konkurujące z nim. W międzyczasie bank centralny rozprawia się ze stronami hazardowymi, które wykorzystują stablecoina Tether (USDT).

People’s Bank of China opublikował w piątek projekt ustawy, która nadaje status prawny cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), czyli cyfrowego juana. Bank centralny rozpoczął również konsultacje społeczne w jej sprawie. Uwagi można zgłaszać do dnia 23 listopada.

„Prawną walutą Chińskiej Republiki Ludowej jest Renminbi [RMB]. RMB obejmuje formę fizyczną i cyfrową … Żadna jednostka ani osoba fizyczna nie może produkować ani sprzedawać tokenów, kuponów i tokenów cyfrowych, które zastąpią RMB znajdujące się w obiegu na rynku”.

– stwierdza projekt ustawy.

Brzmienie tego projektu wydaje się być ukierunkowane na stablecoiny powiązane z juanem, ale zakaz może również obejmować inne waluty cyfrowe, które LBCh uzna za zagrażające RMB.

Chiny bardzo intensywnie testują cyfrowego juana. Niedawno w Shenzhen rozpoczęto publiczne testy, w ramach których, władze rozdały po 200 juanów (ok. 30 dolarów) 50 tysiącom mieszkańców. Ci następnie mogli je wydać u ponad 3000 sprzedawców na terenie miasta.

Chiny walczą z odpływem kapitału

W opublikowanym w piątek poście, bank centralny przedstawił swoje wysiłki na rzecz likwidacji zagranicznych stron hazardowych, które umożliwiają obywatelom Chin przekazywanie pieniędzy za granicę. W ten sposób omijają one chińską kontrolę kapitału.

Zgodnie z tym postem Ludowy Bank Chin pomógł niedawno lokalnej policji w mieście Huizhou, w zamknięciu stron hazardowych, które wykorzystywały Tethera (USDT) do prania pieniędzy. Zamknięto trzy serwisy hazardowe i aresztowano 77 osób.

chiny traktują btc jako cyfrowy towar



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.