Chiny: kopalnia bitcoinów w grobowcach | Wiadomości | CrypS.

Chiny: kopalnia bitcoinów w grobowcach

Marek Lesiuk
chiny zwalczają giełdy kryptowalut i kryptowaluty Mining

Chińskie organa ścigania odnalazły nielegalną kopalnię bitcoinów, ukrytą w zakopanych, ziemnych grobach w pobliżu miasta Daqing w prowincji Heilongjiang w północnych Chinach.

W wyniku skargi, która wpłynęła od miejscowej firmy paliwowej, skarżącej się na nagłe i niewytłumaczalne straty energii, miejscowa policja dokonała inspekcji okolicy. Przeprowadziwszy rekonesans, znalazła sprzęt do wydobycia kryptowaluty, ukryty w zakopanych, ziemnych grobach na pobliskich polach.

Jak się można było domyślać, tajemniczo znikająca energia okazała się być pożerana przez głodne prądu elektroniczne koparki. Po dokładniejszych oględzinach, policja dokopała się także do podłączonego na dziko kabla, za pośrednictwem którego tajemniczy „przedsiębiorca” podkradał elektryczność firmie.

Nie wiadomo, czy kopalnia w grobach była przedsięwzięciem prowadzonym przez szerszą siatkę, czy też stanowiła przykład lokalnej inicjatywy społecznej, warto jednak zauważyć, że ostatnio nie było to jedyne ciekawe odkrycie tego typu. W tym samym tygodniu – i w tej samej prowincji – odkryto nielegalną kopalnię wkopaną i ukrytą pod hodowlą psów.

chiny zwalczają giełdy kryptowalut i kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.