Chiny: kopalnia bitcoinów w grobowcach | Wiadomości | CrypS.

Chiny: kopalnia bitcoinów w grobowcach

Marek Lesiuk
chiny zwalczają giełdy kryptowalut i kryptowaluty Mining

Chińskie organa ścigania odnalazły nielegalną kopalnię bitcoinów, ukrytą w zakopanych, ziemnych grobach w pobliżu miasta Daqing w prowincji Heilongjiang w północnych Chinach.

W wyniku skargi, która wpłynęła od miejscowej firmy paliwowej, skarżącej się na nagłe i niewytłumaczalne straty energii, miejscowa policja dokonała inspekcji okolicy. Przeprowadziwszy rekonesans, znalazła sprzęt do wydobycia kryptowaluty, ukryty w zakopanych, ziemnych grobach na pobliskich polach.

Jak się można było domyślać, tajemniczo znikająca energia okazała się być pożerana przez głodne prądu elektroniczne koparki. Po dokładniejszych oględzinach, policja dokopała się także do podłączonego na dziko kabla, za pośrednictwem którego tajemniczy „przedsiębiorca” podkradał elektryczność firmie.

Nie wiadomo, czy kopalnia w grobach była przedsięwzięciem prowadzonym przez szerszą siatkę, czy też stanowiła przykład lokalnej inicjatywy społecznej, warto jednak zauważyć, że ostatnio nie było to jedyne ciekawe odkrycie tego typu. W tym samym tygodniu – i w tej samej prowincji – odkryto nielegalną kopalnię wkopaną i ukrytą pod hodowlą psów.

chiny zwalczają giełdy kryptowalut i kryptowaluty
reklama
reklama