Chińskie władze likwidują nielegalnie kopalnie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Chińskie władze likwidują nielegalnie kopalnie kryptowalut

Mariusz Przepiórka
chińskie władze zamknęły szereg nielegalnbych kopalni kryptowalut

W maju ubiegłego roku Chiny całkowicie zakazały wydobycia kryptowaluty i początkowo wydawało się, że zakaz skutecznie obejmie cały obszar kraju. Później jednak okazało się, że wielu mieszkańców Chin wydobywało bitcoiny incognito i obecnie wciąż aż 20% całego wskaźnika hashrate przypada na Chiny.


Władze musiały zatem kontynuować poszukiwania górników, aby przejąć ich maszyny, tak jak dzieje się to w innych częściach świata, gdzie wydobycie jest zakazane.  W ostatnim oficjalnym komunikacie prowincji Guandong ujawniono, że w marcu 2022 roku miasto Dongguan przeprowadziło 6050 kontroli, w wyniku których wykryto 24 farmy górnicze i 35 domorosłych górników oraz zarekwirowano prawie 3000 urządzeń.

Ponadto Biuro Rozwoju i Reform w Dongguan zajęło farmę górniczą mieszczącą się w wynajmowanym budynku przemysłowym o powierzchni 2000 metrów kwadratowych w strefie przemysłowej Yinmandi w mieście Xiegang, gdzie znaleziono i skonfiskowano prawie 1000 maszyn.

Według danych z analizy zużycia energii, od lipca 2021 ta jedna farma wydobywcza zużyła co najmniej 900 000 MWh. Szacunki dotyczące ilości wydobytych BTC nie zostały ujawnione. Warto zauważyć, że ta nielegalna farma wydobywcza została otwarta dwa miesiące po wprowadzeniu zakazu, więc możliwe jest, że początkowo prawie wszyscy górnicy w Chinach zaprzestali działalności, by wznowić ją nielegalnie w późniejszym terminie.

Branża w Chinach wciąż działa

Chiński rynek kryptowalut nigdy nie został całkowicie wygaszony, nawet po wprowadzeniu zakazu handlu na giełdach, co wyraźnie pokazuje, jak trudno jest powstrzymać kryptowaluty nawet tak autorytarnemu rządowi jak Chiny.

Nie wiadomo również, czy jakiekolwiek bitcoiny zostały przejęte przez władze i co mogą one zrobić z przejętymi BTC. Zwykle jednak skonfiskowane środki są stosunkowo szybko sprzedawane na aukcji przez władze w celu wymiany na tradycyjne waluty. W oficjalnym oświadczeniu stwierdzono również, że miasto Dongguan chce ściśle egzekwować krajowe prawo przeciw górnictwu, wywierając wysoką presję na górników kryptowalutowych.

chińskie władze zamknęły szereg nielegalnbych kopalni kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.