Chciał zainwestować w krypto. Stracił 1,6 mln PLN | Wiadomości | CrypS.

Chciał zainwestować w krypto. Stracił 1,6 mln PLN

Redakcja
scam

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, na rynku tym pojawia się coraz więcej przestępców. Tym razem do oszustwa doszło na naszym rodzimym podwórku, a ofiara straciła 1,6 mln złotych.

Jak podała Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, pewien mieszkaniec Konina chciał zainwestować w kryptowaluty. Niestety, dał się podejść sprytnym oszustom. Przestępcy namówili go bowiem na zainstalowanie aplikacji Antydesk i za pomocą zdalnego pulpitu wyprowadzili z jego konta bankowego 1,6 mln polskich złotych.

Jak twierdzi Kom. Maciej Święcichowski, cały scam miał miejsce na przestrzeni kilku tygodni. Przestępcy mieli kontaktować się z ofiarą od początku sierpnia do połowy września. Policjant zaapelował także o ostrożność mówiąc:

Jeżeli ktokolwiek nam proponuje zainstalowanie aplikacji AnyDesk, wmawiając nam, że nie wiadomo, co to jest, jak ma ułatwić kontakt – to pamiętajmy, że tak naprawdę ona służy do zdalnego przejęcia kontroli nad naszym komputerem bądź telefonem. Jeśli zainstalujemy tę aplikację, to tak naprawdę, jakbyśmy zaprosili złodzieja do naszego domu.

Według sierż. szt. Szymon Urycki z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, mężczyznę do inwestycji miała skusić reklama w mediach społecznościowych. Namawiała ona, aby chętni skontaktowali się przez aplikację Messenger. W oficjalnym komunikacie czytamy:

W ogłoszeniu była informacja, żeby zainteresowane osoby poprzez aplikację Messenger wyraziły swój akces przystąpienia do inwestycji. Po kilku dniach do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, który opisał sposób i możliwości oraz gwarancję szybkiego zysku poprzez zainwestowanie własnych środków na platformie inwestycyjnej firmy, którą reprezentuje. Poprosił również o podanie swoich danych osobowych oraz o zainstalowanie na komputerze aplikacji AnyDesk, która ma ułatwić komunikację oraz wykonywanie przelewów.

scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.