Changpeng Zhao zapowiada, że rozda większość swego bogactwa | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao zapowiada, że rozda większość swego bogactwa

Mariusz Przepiórka
Changpeng Zhao rozda większość swego bogactwa

Szef giełdy Binance Changpeng Zhao udzielił wywiadu agencji Associated Press, w którym stwierdził, że zamierza oddać nawet 99% swojego bogactwa. Prezes największej giełdy kryptowalutowej na świecie powiedział również, że nie rozumie fenomenu dogecoina.

Osobiście jestem wolny finansowo. Nie potrzebuję dużo pieniędzy i mogę w ten sposób utrzymać swój styl życia. Zamierzam oddać większość swojego majątku, tak jak zrobiło to wielu bogatych przedsiębiorców. Zamierzam oddać 90, 95 lub 99% mojego bogactwa – powiedział Zhao.

Binance może być warta 300 mld USD

Zhao powiedział, że nie angażuje się w prywatne inwestycje. Przyznał, że zakupił trochę bitcoinów w 2014 roku i trzyma większość zakupionej kryptowaluty. Dodał również, że większość jego majątku jest wyrażona w BNB (tokeny giełdy Binance) i nie posiada kapitału w żadnych innych projektach, aby uniknąć potencjalnych konfliktów interesów.

Forbes oszacował majątek Zhao na 1,9 mld USD, ale prawdopodobnie jest on wart znacznie więcej, biorąc pod uwagę, że jest największym udziałowcem Binance. The Wall Street Journal poinformował niedawno, że byli dyrektorzy Binance uważają, że w przypadku wejścia na giełdę firma może być warta nawet 300 mld USD.

CZ nie rozumie fenomenu dogecoina

Zapytany o podejście do kryptowalut, które zaczęły się jako żart, ale gwałtownie zyskały na wartości, Zhao powiedział, że „szczerze mówiąc, nie rozumie fenomenu dogecoina”. Dodał jednak, że pokazuje to siłę decentralizacji. – Moja opinia może, ale nie musi mieć znaczenia. Jeśli wystarczająco duża liczba osób w społeczności docenia to, ponieważ jest to urocze i lubią memy, to wtedy ma to wartość – kontynuował.

Zhao powiedział również, że największym czynnikiem hamującym rozwój kryptowalut jest łatwość użycia, a nie ich często przywoływana zmienność. Podkreślił, że scentralizowane giełdy sprawują pieczę nad tokenami. – Możliwość bezpiecznego przechowywania tokenów jest podstawowym czynnikiem ograniczającym. Nie dostarczyliśmy dziś wystarczająco łatwych w użyciu narzędzi, które są również wystarczająco bezpieczne. Ale myślę, że wraz z rozwojem branży to się zmieni – powiedział.

Changpeng Zhao rozda większość swego bogactwa
reklama
reklama