Changpeng Zhao: Obecny spadek na rynku kryptowalut jest normalny | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao: Obecny spadek na rynku kryptowalut jest normalny

Maciej Żerelik
changpeng zhao

Dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance zanegował ostatnie spadki na całym rynku, próbując uspokoić społeczność.


Changpeng Zhao podkreślił w wywiadzie dla Bloombereg Markets: European Open, że wahania cen są wspólne zarówno dla kryptowalut, jak i tradycyjnych rynków akcji. Obecna sytuacja odzwierciedla więc zwykły niedźwiedzi trend z przedłużającym się spadkiem:

Standardem jest, że rynki idą w górę i odwrotnie – spadają. Takie zachowanie obserwujemy również na rynkach akcji. Na przykład akcje Netflixa spadły o 70%, podobnie jak Bitcoin. To nie jest pierwszy niedźwiedzi cykl, przez który przechodzi Binance. Dla mnie osobiście jest to trzeci.

Według szefa Binance, giełda z wyprzedzeniem przygotowała się na upadek rynku kryptowalut i zgromadziła wystarczającą ilość środków rezerwowych.

Mimo tej sytuacji popyt na jej usługi utrzymuje się na wysokim poziomie. CZ zaznaczył, że to właśnie Binance wyjdzie zwycięsko z obecnej sytuacji – podczas gdy inne firmy redukują zatrudnienie, platforma planuje zatrudnić dodatkowe 2 tys. pracowników.

Zhao już wcześniej namawiał inwestorów do dywersyfikacji portfeli, zamiast inwestowania wszystkich środków w jeden lub dwa aktywa.

changpeng zhaoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.