Changpeng Zhao: Obecny spadek na rynku kryptowalut jest normalny | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao: Obecny spadek na rynku kryptowalut jest normalny

Zerelik Maciej
changpeng zhao

Dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance zanegował ostatnie spadki na całym rynku, próbując uspokoić społeczność.


Changpeng Zhao podkreślił w wywiadzie dla Bloombereg Markets: European Open, że wahania cen są wspólne zarówno dla kryptowalut, jak i tradycyjnych rynków akcji. Obecna sytuacja odzwierciedla więc zwykły niedźwiedzi trend z przedłużającym się spadkiem:

Standardem jest, że rynki idą w górę i odwrotnie – spadają. Takie zachowanie obserwujemy również na rynkach akcji. Na przykład akcje Netflixa spadły o 70%, podobnie jak Bitcoin. To nie jest pierwszy niedźwiedzi cykl, przez który przechodzi Binance. Dla mnie osobiście jest to trzeci.

Według szefa Binance, giełda z wyprzedzeniem przygotowała się na upadek rynku kryptowalut i zgromadziła wystarczającą ilość środków rezerwowych.

Mimo tej sytuacji popyt na jej usługi utrzymuje się na wysokim poziomie. CZ zaznaczył, że to właśnie Binance wyjdzie zwycięsko z obecnej sytuacji – podczas gdy inne firmy redukują zatrudnienie, platforma planuje zatrudnić dodatkowe 2 tys. pracowników.

Zhao już wcześniej namawiał inwestorów do dywersyfikacji portfeli, zamiast inwestowania wszystkich środków w jeden lub dwa aktywa.

changpeng zhao
reklama
reklama